Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poznańskie uczelnie to najlepsze ośrodki akademickie w Polsce

Sylwia Bukowska,Katarzyna Sklepik
Młodzi ludzie, którzy zdecydowali się na studia w stolicy Wielkopolski nie narzekają. Wielu z nich deklaruje chęć podjęcia nauki na drugim kierunku
Młodzi ludzie, którzy zdecydowali się na studia w stolicy Wielkopolski nie narzekają. Wielu z nich deklaruje chęć podjęcia nauki na drugim kierunku 123RF
Co piętnasty student w Polsce kształci się na jednej z 25 poznańskich uczelni wyższych. W każdym roku studia w stolicy Wielkopolski kończy około 25 tysięcy magistrów, a liczba ta stale wzrasta. Oni wiedzą, co robią. Poznań, jako trzeci co do wielkości ośrodek akademicki w Polsce, zachęca młodzież do studiowania nie tylko ciekawą ofertą edukacyjną.

- Nie zastanawiałam się długo, gdzie wyjechać na studia. Poznań to miasto z klimatem - mówi Justyna Tylczyńska z Włocławka, studentka drugiego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej.

- Nie żałuję swojej decyzji. Wręcz przeciwnie. Wciąż znajduję ciekawe miejsca, które muszę zobaczyć. Oprócz uczelni państwowych młodzież ma do wyboru kilkanaście uczelni niepublicznych. To ważne, zwłaszcza teraz, gdy nabór na państwowe uczelnie dobiega końca, a mimo dodatkowej rekrutacji miejsc dla wszystkich nie wystarczy - dodaje.

Czytaj także: Dwa poznańskie uniwersytety w czołówce uczelni w Polsce

Oferty edukacyjne uczelni ekonomicznych odpowiadają wszystkim grupom zawodowym. Dzięki temu świadczą usługi szkoleniowe dla przyszłej kadry kierowniczej, firm oraz instytucji, a także dla właścicieli firm i pracowników na różnych stanowiskach pracy.

Wszechstronność proponowanych zajęć sprawdza się nie tylko w późniejszym życiu zawodowym absolwenta, ale otwiera również możliwości rozwoju własnej działalności gospodarczej. Absolwenci rachunkowości przygotowywani są do egzaminu państwowego warunkującego otrzymanie licencji na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych oraz do egzaminów na biegłego rewidenta.

Program nauczania uczelni humanistycznych został skonstruowany w taki sposób, aby stworzyć warunki do zdobycia wiedzy i umiejętności potrzebnych przyszłemu absolwentowi do pełnienia wielu ról w życiu społecznym, politycznym i gospodarczym.

Uczelnie te umożliwiają studentom zapoznanie się z usystematyzowaną wiedzą z dziedzin, jakie składają się na politologię, stosunki międzynarodowe, socjologię i kulturoznawstwo, komunikację społeczną oraz z tych, z których te dyscypliny naukowe korzystają.

Ogromnym powodzeniem cieszą się studia, po których można zostać negocjatorem, menedżerem kultury, mediów, brokerem informacji, a także nowoczesnym bibliotekarzem.

Z kolei celem studiów logistycznych jest przygotowanie absolwentów do wykonywania zawodu logistyka, posiadającego niezbędne kompetencje interdyscyplinarne - w tym ekonomiczne, menedżerskie, techniczne, informatyczne i społeczne - do rozpoczęcia pracy zawodowej na kierowniczych stanowiskach w licznie powstających działach logistyki w przedsiębiorstwach handlowych, przemysłowych, transportowych, dystrybucyjnych.

od 12 lat
Wideo

echodnia Ksiądz Łukasz Zygmunt o Triduum Paschalnym

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto