Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prezent dla sympatyków komunikacji miejskiej w Poznaniu! Gongi z nazwami przystanków odtwarzane w tramwajach można odsłuchać w telefonie

Grzegorz Okoński
Grzegorz Okoński
Komunikaty z nazwami przystanków, odtwarzane w autobusach i tramwajach, można już pobrać i odsłuchiwać za pośrednictwem strony internetowej ZTM.
Komunikaty z nazwami przystanków, odtwarzane w autobusach i tramwajach, można już pobrać i odsłuchiwać za pośrednictwem strony internetowej ZTM. Waldemar Wylegalski
Jeśli często jeździcie tramwajem i przyzwyczailiście się do komunikatów głosowych, podających nazwę przystanków, a teraz wam ich brakuje – nic straconego! Możecie je odtworzyć w dowolnym miejscu, także w domu, korzystając z Internetu.

Ciepły, męski głos wypowiadający nazwy przystanków, których podświadomie wyczekujemy jadąc miejską komunikacją, może być odtworzony z komputera lub z telefonu komórkowego. Taki prezent dla sympatyków komunikacji przygotował z okazji dnia św. Katarzyny - patronki przewoźników - Zarząd Transportu Miejskiego.

Gdzie znaleźć komunikat?

Pliki dźwiękowe z komunikatami, które słyszymy w autobusach i tramwajach na liniach ZTM, dostępne są na stronie www.ztm.poznan.pl. To treści udostępniane bezpłatnie, ulokowane w zakładce „dla deweloperów” (https://www.ztm.poznan.pl/pl/dla-deweloperow/voiceAnnouncements). Nie jest tego mało – mamy do wyboru ponad 1300 plików.

Policjantka z Nysy twierdzi, że jest mobbingowana. Sprawą zajmuje się prokuratura i posłowie Lewicy. Zobacz wideo:

Komunikaty dla własnej przyjemności lub do celu badań

- Można pobrać np. zapowiedź przystanku Pl. Wiosny Ludów lub Biała Góra, usłyszeć specyficzny gong, który pojawia się przed zapowiedzią głosową lub odtworzyć komunikaty „przystanek na żądanie” i „następny przystanek” - informuje Zarząd Transportu Miejskiego. - Mamy nadzieję, że będzie to gratka dla wszystkich osób, nie tylko tych pasjonujących się komunikacją miejską.

- Takie informacje mogą umożliwiać prowadzenie badań oraz tworzenie oprogramowania na potrzeby użytkowników publicznego transportu zbiorowego lub nowoczesnych usług ułatwiających funkcjonowanie w naszej aglomeracji – dodaje Jan Gosiewski dyrektor Zarządu Transportu.

Pobrałeś dane – podaj źródło

Zarząd przypomina, że z otwartych danych można korzystać nie tylko dla własnych potrzeb, ale także po to, by móc stworzyć i zaoferować alternatywny dostęp do informacji (na przykład poprzez aplikacje komercyjne lub serwisy zewnętrzne), pod warunkiem poinformowania o źródle danych, dacie ich ostatniej aktualizacji oraz o ich przetworzeniu.

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto