Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prezes szpitalnej spółki odebrała certyfikat

IKA
Druga od prawej Agnieszka Pachciarz -  prezes PCM Pleszew, od prawej starosta Michał Karalus
Druga od prawej Agnieszka Pachciarz - prezes PCM Pleszew, od prawej starosta Michał Karalus
Pleszewskie Centrum Medyczne odebrało w stolicy certyfikat ,,Rzeczpospolitej'' za pierwsze miejsce wśród szpitali niepublicznych w Polsce, za pierwsze miejsce w Wielkopolsce oraz czwarte w kraju w klasyfikacji ogólnej szpitali.

Ranking najlepszych szpitali opublikowała ,,Rzeczpospolita'' z dnia 17 października 2011 r. opublikowała tegoroczny ranking najlepszych szpitali w Polsce.
Pleszewskie Centrum Medyczne Sp. z o.o zajęło I miejsce wśród szpitali niepublicznych i jest niekwestionowanym liderem tej kategorii nieprzerwanie od 4 lat, czyli od czasu przekształcenia w spółkę prawa handlowego.

Autorzy rankingu z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia brali pod uwagę takie sfery działalności, jak: zarządzanie, jakość opieki, opieka medyczna, jakość usług dla pacjenta, certyfikaty jakości i skargi, komfort pobytu i analiza zdarzeń niepożądanych.
PCM stale poprawia swoje notowania. W tym roku uzyskało aż 887,74 pkt, powiększając swój wynik od ubiegłorocznej edycji rankingu o prawie 30 pkt (w 2010 r - 858 pkt).

Analizując ranking łatwo zauważyć, że wynik Pleszewskiego Centrum Medycznego plasuje je na wysokim IV miejscu w kraju w klasyfikacji ogólnej szpitali (bez podziału na publiczne i niepubliczne) za Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu (I m.), Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy (II m.) i z zaledwie 0,89 pkt. straty do Warmińsko - Mazurskiego Centrum Onkologii w Olsztynie - zdobywcy III m.
W rankingu wojewódzkim PCM jest niekwestionowanym liderem. W Wielkopolsce pleszewskie centrum wyprzedza m.in. takie placówki służby zdrowia, jak Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Perzyny w Kaliszu (II m.) i ZZOZ w Ostrowie Wlkp. (III m.), które w zestawieniu ogólnym szpitali zajęły odległe 40 i 41 miejsca.

Na tak wysoką ocenę PCM-u wpłynęły m.in.: rozwój oddziałów kardiologii i onkologii, uruchomienie drugiego w południowej Wielkopolsce pododdziału nefrologicznego, posiadanie statusu szpitala akredytowanego (na dziś to jedyny taki szpital w województwie), a także zatrudnienie nowych lekarzy specjalistów m.in. onkologów, reumatologów, internistów, ginekologów oraz lekarzy specjalizujących się w ratownictwie medycznym. Obecnie w PCM zatrudnionych jest 513 pracowników, w tym ponad 100 lekarzy różnych specjalności

Pleszewskie Centrum Medyczne jest spółką prawa handlowego, powstałą w maju 2008 roku na bazie zlikwidowanego SP ZOZ w Pleszewie. 100% udziałów w spółce posiada Powiat Pleszewski. Tegoroczny kontrakt pleszewskiego szpitala z NFZ wynosi 43 mln zł. Szpital oferuje także płatne usługi medyczne nie objęte koszykiem świadczeń ani limitem – są to m.in. turnusy rehabilitacyjne i badania labolatoryjne. Przychody z tego tytułu stanowią 4% budżetu placówki - mówi Tomasz Wojtala Tomasz Wojtala - rzecznik prasowy powiatu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto