Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przedsiębiorcy zapraszają na wielką imprezę. Ma podtrzymać tradycję Imienin Ulicy Święty Marcin w Poznaniu

Angelika Sarna
Angelika Sarna
Koalicja Święty Marcin wraz z Fundacją Pokolenie 2020 w porozumieniu z Towarzystwem Wiedzy Powszechnej organizuje wydarzenie “Stary Dobry Święty Marcin”, które odbędzie się w dniach 11-13 listopada.
Koalicja Święty Marcin wraz z Fundacją Pokolenie 2020 w porozumieniu z Towarzystwem Wiedzy Powszechnej organizuje wydarzenie “Stary Dobry Święty Marcin”, które odbędzie się w dniach 11-13 listopada. Martyna Kamzol
11 listopada w samym sercu ulicy Święty Marcin odbędzie się święto ulicy, zaplanowano również wydarzenia na następne dwa dni. Wydarzenie "Stary dobry Święty Marcin" organizuje Koalicja Święty Marcin w porozumieniu z Fundacją Pokolenie 2020, Towarzystwem Wiedzy Powszechnej i przy wsparciu miasta Poznań.

Koalicja Święty Marcin wraz z Fundacją Pokolenie 2020 w porozumieniu z Towarzystwem Wiedzy Powszechnej organizuje wydarzenie “Stary Dobry Święty Marcin”, które odbędzie się w dniach 11-13 listopada. Atrakcje zaplanowano pod Alfami - od ul. Kantaka do ul. Ratajczaka.

"Stary dobry Święty Marcin" - program

Wydarzenie potrwa 3 dni, a jego początek, który będzie dniem głównym - zaplanowano 11 listopada. O godzinie 11:00 na scenie pod Alfami zabrzmią pierwsze takty repertuaru muzycznego "U Marcina na imieninach", otwierające całą imprezę.

Występy artystów przeniosą uczestników wydarzenia w czasie i pokażą, jak na przestrzeni lat rodziny mieszkające na ul. Święty Marcin świętowały imieniny Marcina. Wystąpią m.in. Ksenia Shaushyshvili, Voytek Soko-Sokolnicki, Rodzeństwo Rajmanów, Sławomir Olgierd Kramm, grupa dziecięca ze Szkoły Podstawowej nr 75 im. Powstańców Wielkopolskich oraz zespół instrumentów dętych i blaszanych Poznań Brass.

- Serce Poznania powinno bić rytmem głównych arterii i najbardziej rozpoznawalnych miejskich pejzaży, do których z całą pewnością należy ul. Święty Marcin. Niekwestionowana wizytówka Poznania jest od lat remontowana i najprawdopodobniej będzie remontowana do końca 2023 roku. Nie możemy zaangażować się w prace remontowe, ale z całą pewnością możemy zainicjować łańcuch relacji, który wzmocni tożsamość naszej społeczności i wizerunek ulicy - zapewniają organizatorzy.

Ulica zamieni się w jeden wielki Targ Świętego Marcina - odwiedzający będą mogli spróbować lokalnych wyrobów, m.in. sera, chlebów oraz przetworów. Pojawi się również Wielkopolska Izba Rzemieślnicza, która tradycyjnie przeprowadzi akcję “Gęsina na imieninach”.

W pozostałe dni okoliczne lokale gastronomicznie i hotele zaproszą do zajrzenia do ich witryn, gdzie każdy odwiedzający ulicę będzie miał okazję spróbować autorskich dań z gęsiny, skosztować grzanego wina, przekąsić tradycyjnego rogala i napić się kawy.

Zaplanowano również wiele warsztatów dla dzieci i dorosłych związanych z ceramiką, animacjami czy dbaniem o głos.

Jednym z głównych celów działania jest promocja, upowszechnianie wiedzy oraz oferty usługowej i handlowej jednego z najciekawszych obszarów poznańskiego śródmieścia. Dodatkowo organizatorzy chcą poprawić wizerunek ulicy Święty Marcin poprzez stworzenie przestrzeni wspólnej, której zorganizowanie będzie możliwe dzięki integracji mieszkańców i podmiotów lokalnych prowadzących działalność gospodarczą przy ulicy Święty Marcin i ulicach przyległych.

Nowy mural powstał u zbiegu ulic Bukowskiej i Szpitalnej.
Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Efektowny mural na ścianie budynku szpitala w Poznaniu. Nawi...

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto