Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd Kina Polskiego. 6 filmów od poniedziałku do środy

Redakcja
"Wołyń"
"Wołyń" fot. Krzysztof Wiktor/materiał prasowy
Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na kolejny Przegląd Kina Polskiego. Od poniedziałku do środy zobaczymy sześć filmów, a wśród nich m.in. takie hity jak "Ostatnia rodzina" czy "Wołyń".

"Szczęście świata”, „Ostatnia rodzina”, „Letnie przesilenie”, „Wołyń”, „Prosta historia o morderstwie” i „Jestem mordercą”, to filmy, które zobaczymy podczas rozpoczynającego się w poniedziałek Przeglądu Kina Polskiego. Bilety na wszystkie seanse kosztują 10 zł.

Przegląd rozpocznie się w poniedziałek o godz. 18 projekcją filmu „Szczęście świata”. To pełna magii, humoru i wzruszeń historia mieszkańców niezwykłej kamienicy na Śląsku - pięknej Róży, zauroczonych nią mężczyzn i kobiet, zazdrosnych o jej wdzięki.

Dziennikarz i bon vivant Sobański (Tomasz Borkowski) opuszcza stolicę, by odszukać i przeprowadzić wywiad z autorem bestsellerowych przewodników, bijących rekordy sprzedaży. Choć sam pisarz skrzętnie ukrywa tożsamość, nieliczne tropy prowadzą do kamienicy na Śląsku, miejsca pełnego ludzi oryginalnych i wyjątkowych. Wśród nich są m.in. piękna Róża (Karolina Gruszka) - obiekt męskich westchnień i damskiej zazdrości oraz ulegający jej urokom mężczyźni.

W poniedziałek zobaczymy również „Ostatnią rodzinę”. To film nawiązujący do losów słynnej rodziny Beksińskich. W legendarne postaci malarza Zdzisława i radiowca Tomka wcielili się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Towarzyszą im Aleksandra Konieczna jako Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra w roli marszanda Piotra Dmochowskiego. Warto wspomnieć, że Andrzej Seweryn - za rolę Zdzisława Beksińskiego - otrzymał nagrodę dla Najlepszego Aktora na 69. MFF w Locarno 2016.

We wtorek będzie można zobaczyć dwa filmu z okresu wojny. Akcja pierwszego, "Letniego przesilenia", dzieje się w Polsce południowo-wschodniej, w 1943 roku. Reżyser Michał Rogalski pokazuje nam jednak wojną w sposób nietypowy, oczami dojrzewających nastolatków, a specyficzna narracja łagodzi koszmar trwającej wszędzie wokół wojny.

W podobnym czasie rozgrywa się akcja "Wołynia". Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego to jedno z najbardziej kontrowersyjnych dzieł ostatniego roku, bo dotyka trudnej historii kontaktów polsko-ukraińskich. "Wołyń" to film wstrząsający, ale unikający komentowania tamtej rzeczywistości. To również film zrobiony z niemal epickim rozmachem i jak to zawsze u Smarzowskiego bywa ze znakomicie zarysowanymi postaciami głównych bohaterów.

Natomiast w środę będzie można zobaczyć dwie historie kryminalne, które łączy osoba Arkadiusza Jakubika (można go również zobaczyć w "Wołyniu"). Pierwszy ze wspomnianych filmów "Prostą historię o morderstwie"Jakubik wyreżyserował. To trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji opowieść o losach policyjnej rodziny, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia. W drugim filmie "Jestem mordercą" Jakubika możemy zobaczyć w roli aktora. Tym razem wciela się w postać "Wampira", słynnego mordercy kobiet, który grasował na Śląsku w latach 70. poprzedniego wieku.

PROGRAM PRZEGLĄDU KINA POLSKIEGO
6 lutego (poniedziałek)
godz. 18 - „Szczęście świata"
godz. 20 - "Ostatnia rodzina"
7 lutego (wtorek)
godz. 18 - "Letnie przesilenie"
godz. 20 - "Wołyń"
8 lutego (środa)
godz. 18 - "Prosta historia o morderstwie"
godz. 20 - „Jestem mordercą"

Obserwuj nas na Twitterze!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto