Przegrały wygrany mecz

BIN

Mecz od pierwszych minut był bardzo wyrównany. Widać było, że koszykarkom obu drużyn bardzo zależało na zwycięstwie. W ekipie szkolonej przez Marka Śmiłowicza słabiej niż zwykle spisywała się Ilona Mądra. Środkowa Ostrovii kryła Dagmarę Mroczek, która rzuciła aż 27 punktów.

W 38 min ostrowianki prowadziły już 65:60. Dwa rzuty wolne wykonywała Monika Siwczak - Dajksler. Niestety, trafiła tylko raz Wydawało się jednak, że nic złego nie może się ostrowiankom już przytrafić. Tymczasem za trzy punkty trafiła Aleksandra Kostecka. Gdy do końca spotkania pozostało jedenaście sekund sfaulowana została Dominika Górczak. Spisała się jeszcze gorzej od swojej koleżanki, gdyż spudłowała oba rzuty. Gospodynie rozegrały szybką akcję i na rzut zza linii 6,25 metra po raz drugi zdecydowała się Kostecka i ku rozpaczy koszykarek Ostrovii piłka wpadła do kosza. W dogrywce z ostrowianek zupełnie uszło powietrze i poddały się bez walki.

Selgros Widzew - Ostrovia 81:72

(17:19, 19:15, 13:17, 17:15 dog. 15:6)

Ostrovia: Siwczak 26, Herman 19, Biela 8, Mądra 8, Górczak 6, Wróblewska 5.

Widzew (najwięcej): Mroczek 27, Kostecka 20 Szulc 20.