Przegrana z Anwilem na koniec turnieju

Trzecia kwarta była bardzo podobna do drugiej – znów poznaniacy odskakiwali na kilkupunktowe prowadzenie (w pewnym momencie prowadzili nawet 51:42), ale włocławianie prowadzili udaną pogoń.

Dzięki sobotnim wynikom już przed niedzielnym meczem było wiadomo, że X Memoriał im. Jacka Ponickiego wygra zespół PBG Basket, który wcześniej ograł zarówno Polpharmę Starogard Gdański jak i czeski zespół BK Prostejov.

Poznaniakom zależało jednak, aby potwierdzić klasę także w ostatnim meczu, w którym rywalem był Anwil Włocławek. Zespół z Włocławka w Poznaniu grał jak dotąd zaskakująco słabo, notując porażki zarówno z Polpharmą jak i BK Prostejov.

W niedzielę w ekipie PBG Basket zabrakło Urosa Duvnjaka, który narzeka na kontuzję po sobotnim spotkaniu. To oznaczało, że dłużej na parkiecie będzie przebywał przede wszystkim A.J. Graves. Poza nim w pierwszej piątce znaleźli się Wojciech Szawarski, Zbigniew Białek, Andrija Cirić i Rajko Kljajević.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy już w połowie kwarty prowadzili 19:10. Ostatnie minuty należały jednak do poznaniaków. Wprowadzony Adam Waczyński najpierw trafił za trzy punkty, a chwilę później nie pomylił się przy rzutach osobistych, czym zmniejszył stratę do czterech „oczek”. Te zdobył w ostatniej minucie Hubert Radke i po 10 minutach był remis.

Na początku drugiej kwarty PBG Basket po kolejnych punktach Waczyńskiego i Andrii Ciricia odskoczył na pięć punktów, ale gracze Anwilu nie pozwolili gospodarzom zbyt długo cieszyć się prowadzeniem. Ostatnie słowo ponownie jednak należało do poznaniaków, którzy do przerwy prowadzili 41:38.

Przed ostatnią odsłoną było 63:58. Niestety, w decydującej kwarcie podopieczni Eugeniusza Kijewskiego nieco się pogubili. Na cztery minuty przed końcem Anwil już prowadził 74:73 , zwiększając później przewagę nawet do sześciu punktów. Na minutę przed końcem przy stanie 77:81 Zbigniew Białek próbował trafić za trzy punkty, ale spudłował, co w zasadzie zadecydowało o ostatecznym wyniku.

Anwil wygrał 86:81. Tym razem w poznańskiej ekipie nieco słabiej spisał się Andrija Cirić, zdecydowanie więcej dali swojej drużynie tego dnia Waczyński i zwłaszcza Szawarski. Miłą niespodzianką była na pewno postawa A.J. Gravesa, dla którego był to zdecydowanie najlepszy mecz w tym turnieju. Najbardziej rozczarował Rajko Kljajević, który w kilku sytuacjach nie potrafił trafić do kosza w nawet najprostszych sytuacjach.

- Chcieliśmy wygrać ten mecz, ale nie udało się. Szkoda, ale generalnie jesteśmy zadowoleni z gry, którą zaprezentowaliśmy na tym turnieju. Na pewno bardzo nam się przydały te spotkania przed zbliżającym się sezonem – powiedział po meczu Wojciech Szawarski.

PBG Basket Poznań – Anwil Włocławek 81:86

Kwarty: 19:19, 22:19, 22:20, 18:28

Punkty dla PBG Basket: Szawarski 19, Waczyński 16, Cirić 11, Białek 11, Graves 10, Kljajević 6, Radke 6, Mowlik 2.

Punkty dla Anwilu: Trimboli 21, Szubarga 20, Jovanović 16, Green 11, Sullivan 10, Pluta 6, Dunn 2.

Aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, kliknij w miniaturki pod artykułem.

Zobacz relacje i zdjecia z poprzednich meczów turnieju:
PBG Basket znowu wygrywa!

W drugim meczu memoriału im. Jacka Ponickiego koszykarze PBG Basket pokonali czeski zespół BK Prostejov i są już bardzo bliscy wygrani całego turnieju. W niedzielę ostatni mecz z Anwilem!

Młodzi koszykarze PBG Basket potwierdzili charakter

Po dwóch kwartach poznańscy koszykarze przegrywali z Polpharmą 35:46, ale po świetnej końcówce wygrali pierwszy mecz memoriału im. Jacka Ponickiego 76:69.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0