Przysiężny wyeliminował Olejniczaka!

Marcin Błaszkiewicz
Dziś w Porshe Open na korcie centralnym zmierzyło się najpierw dwóch Belgów, a później dwóch Polaków. Dośc niespodziewanie Michał Przysieżny okazał się lepszy od Dawida Olejniczaka.

Mecz Belgów Darcisa i Rochusa, który zapowiadał się bardzo ciekawie, ponieważ Darcis jest rozstawiony z "jedynką" w poznanskim turnieju, zakończył się jednak już po 45 minutach. darcis pokonał swojego rodaka bez większego wysiłku 6-1 6-2.

Polskcih kibiców bardziej interesowąl drugi mecz, w którym zmierzyło się dwóch Polaków. Był to pojedynek znacznie ciekawszy i bardziej widowiskowy.

Dawid Olejniczak oraz Michał Przysiężny grali dokładnie dwie godziny, wygrywając na zmianę kolejne gemy i prezentujac kilka efektownych wymian, przy których piłka osiągała prędkość nawet 195 km/h. Pierwszy set zakończył się po tie-breaku wygraną Olejniczaka 7-6. Kolejne dwa sety wygrał jednak Przysiężny, tym samym wygrywajac 6-7 6-4 6-4 i przechodząc do II rundy turnieju.

Odpadnięcie Olejniczaka - najwyżej sklasyfikowanego Polaka w rankingu ATP - 197. miejsce to spora niespodzianka. Poza Przysiężnym awans do II rundy wywalczył też Grzegorz Panfil, który wczoraj wieczorem pokonał Węgra Attillę Balazsa 6-1 6-2. Z turnieju po meczu z Portugalczykiem Frederico Gilem odpadł Mateusz Kowalczyk (6-3 6-3 dla Gila).

Wtorek był ostatnim dniem, gdy na turniej można było wejść bezpłatnie. Na najbliższe trzy dni cena biletów wynosi 5 zł (normalny) i 3zł (ulgowy). Na sobotnie półfinały cena wzrasta dwukrotnie, a podczas niedzielnego finału za bilet trzeba będzie zapłacić 15 zł i 10 zł.