PSŻ tym razem bez medalu młodzieżowca

Adam Kajoch zajął 12. miejsce na Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski na żużlu. W poprzednich latach medale wywalczał inny reprezentant PSŻ Poznań - Daniel Pytel.

W 2007 r. Daniel Pytel zdobył brązowy medal Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, a przed rokiem sięgnął po tytuł wicemistrzowski. W obecnym sezonie zawodnik PSŻ nie miał szans na kolejny sukces, bo wyrósł z wieku juniora.

Tym razem poznański klub na młodzieżowych mistrzostwach Polski reprezentowali nowe nabytki PSŻ - Adama Kajoch i Grzegorz Stróżyk, który jednak musiał zadowolić się rolą rezerwowego.

Zawody rozegrano na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Kajoch w pięciu biegach wywalczył pięć punktów, co dało mu w końcowej klasyfikacji zaledwie 12. miejsce. Stróżyk z kolei ani razu nie miał okazji pojawić się na torze.

Tytuł młodzieżowego mistrza Polski zdobył dość niespodziewanie wychowanek Falubazu Zielona Góra Patryk Dudek. Poza nim na podium stanęli Sławomir Musielak z Unii Leszno oraz Dawid Lampart z Marmy Hadykówki Rzeszów.

Brązowego medalistę mistrzostw Polski poznańscy kibice będą mogli zobaczyć w akcji już w niedzielę - o godz. 18. na Golęcinie rozpocznie się mecz fazy play-off PSŻ Poznań - Marma Hadykówka Rzeszów.

Wyniki Młodzieżowych Indywidualnych Misrzostw Polski na żużlu 2009:
1. Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra) - 13+3 (2,3,3,2,3)
2. Sławomir Musielak (Unia Leszno) - 13+2 (3,2,2,3,3)
3. Dawid Lampart (Marma Hadykówka Rzeszów) - 12 (3,2,2,3,2)
4. Grzegorz Zengota (Falubaz Zielona Góra) - 11 (1,3,3,1,3)
5. Przemysław Pawlicki (Unia Leszno) - 9 (3,0,3,0,3)
6. Sławomir Pyszny (RKM ROW Rybnik) - 9 (0,3,2,3,1)
7. Artur Mroczka (GTŻ Grudziądz) - 9 (2,1,3,2,1)
8. Maciej Janowski (Atlas Wrocław) - 8 (3,3,d,0,2)
9. Rafał Fleger (RKM ROW Rybnik) - 8 (2,1,2,1,2)
10. Szymon Woźniak (Polonia Bydgoszcz) - 7 (0,2,1,2,2)
11. Michał Mitko (RKM ROW Rybnik) - 6 (1,1,0,3,1)
12. Adam Kajoch (PSŻ Milion Team Poznań) - 5 (2,0,1,2,0)
13. Damian Celmer (Unibax Toruń) - 5 (1,2,1,0,1)
14. Kacper Gomólski (Start Gniezno) - 4 (1,1,1,1,0)
15. Mateusz Kowalczyk (KSM Krosno) - 1 (0,0,0,1,0)
16. Emil Pulczyński (Unibax Toruń) - 0 (0,0,0,0,0)
R1. Mikołaj Curyło (Polonia Bydgoszcz) - NS
R2. Grzegorz Stróżyk (PSŻ Milion Team Poznań) - NS

W niedzielę na Golęcinie pierwszy mecz fazy play-off. Poznańscy żużlowcy podejmują na własnym stadionie Marmę Rzeszów, z którą w tym sezonie ani razu nie wygrali.