PUCHAR CEV - Zwycięstwo Nafty

SZKI
Siatkarki Nafty udanie rozpoczęły turniej w Pile. Fot. A. Szozda
W pierwszym meczu turnieju eliminacyjnego Pucharu CEV siatkarek rozgrywanego w Pile miejscowa Nafta pokonała ukraińską Gałyczankę Tarnopol 3:0. Rywalki sprawiły pilankom trochę kłopotów tylko z drugim secie.

Rywalki sprawiły pilankom trochę kłopotów tylko z drugim secie. Słaba koncentracja w szeregach Nafty zmusiła szkoleniowca Jerzego Matlaka do wykorzystania przerwy na żądanie. Gałyczance udało się doprowadzić do stanu 22:20, ale więcej siatkarki Nafty już nie pozwoliły.
W ostatniej partii Ukrainkom wyrównaną walkę udało się nawiązać do pierwszej przerwy technicznej, na która schodziły z dwupunktową przewagą. Odpowiedź Nafty była jednak piorunująca. Podopieczne Matlaka zdobyły 14 punktów, tracąc zaledwie dwa. Pilanki mogły już więc myśleć o kolejnym przeciwniku, którym będzie Sparkasse Klagenfurt.

Nafta Piła - Gałyczanka Tarnopol 3:0 (25:11, 25:21, 25:16)
Nafta: Katarzyna Skorupa, Katarzyna Wysocka, Irina Starzyńska, Beata Strządała, Agnieszka Kosmatka, Michela Teixeira, Marta Kuehn (libero) oraz Anita Chojnacka, Agnieszka Bednarek, Edyta Rzenno, Karolina Michalkiewicz.