Puchar Polski: Lechia Gdańsk w ćwierćfinale!

Lechia Gdańsk podejmowała Odrę Wodzisław w 1/8 Remes Pucharu Polski. W MM Trójmiasto przeprowadziliśmy bezpośrednią relację meczu.
Przeczytaj relacę z meczu, obejrzyj zdjęcia i skrót z tego meczu!

Żółte kartki: Tanżyna,

90'+2 Koniec meczu. Lechia Gdańsk w ćwierćfinale Remes Pucharu Polski

91'
Lukjanovs znów przed szansą, ale po raz kolejny nieskutecznie.

90'
Ładne podanie Dawidowskiego do Lukjanovsa, ale ten posłał piłkę prosto w bramkarza. Wynik wciąż bez zmian.

87'
Z pierwszej piłki uderzał Buzała, ale piłka mineła bramkę Odry.

84'
Dawidowski koniecznie chce strzelić bramkę.Najpierw jednak byłna pozycji spalonej, teraz przestrzelił posyłając piłkę głową tuż obok bramki.

81'
Schodzi Bueno, wchodzi Skrobacz

79'
Dawidowski mógł zdobyć bardzo szybko bramkę, ale minimalnie chybił po podaniu Lukjanovsa.

75'
Dawidowski wraca na Traugutta. Witany owacjami wychowanek Lechii zmienia Zabłockiego.

75'
Rogalski obok bramki. Wynik bez zmian i to na razie Lechia jest w ćwierfinale.

74'
Sobik wchodzi do gry za Jarego.

73'
Kuranty strzela minimalnie ponad bramką, szykuje się kolejna zmiana.

70'
Radzinevicius wrzucił w pole karne Lechii, pewnie piłkę złapał Małkowski.

64'
Zmiana. Piątek wchodzi na murawę za Rybskiego.

61'
Zabłocki miał znów szansę na strzelenie gola, ale minął się z piłką.Wciąż 1:0.

58'
Strzał Zabłockiego z 8 metrów zablokował obrońca Odry. Była to znakomita szansa dla biało-zielonych.

57'
Lechia coraz mocniej przeważa, druga bramka wisi w powietrzu. Tym razem Mójta uratował Odrę wybiciem piłki na rzut rożny.

55'
Lukjanovs już składał się do strzału, ale został w ostatniej chwili zablokowany.

50'
Akcja Odry, Bueno nie zdołał jednak oddać strzału na bramkę Małkowskiego. Odpowiedź Lechii to tylko straszak na Buchalika, a zatem cały czas wynik bez zmian - 1:0 dla Lechii.

48'
Na trybunach coraz chłodniej, zaś na placu gry coraz goręcej pod bramką Odry.

46'
Druga połowa rozpoczęta. Są zmiany. W Lechii w miejsce Kożansa na placu gry pojawił się Manuszewski, a w Odrze Chwalibogowskiego zastąpił Rygel.

45'
Koniec pierwszej połowy. Na razie Lechia jest jedną nogą w ćwierfinale.

43'
Znów groźnie pod bramką Odry. Tym razem Buchalika próbował zaskoczyć Rybski.

40'
Z dystansu próbował Radzinevivious.

37'
Lechia nadal w natarciu, ale niecelnie tym razem strzelał Kaczmarek.

35' GOOOOL. Buzała strzałem w długi róg pokonuje bramkarza Odry. Asystował Rogalski.

30'
Dośrodkowywał Zabłocki. Cvirik nie trafiłw bramkę.

29'
Lukjanovs długo zbierał się do strzału w polu karnym i ostatecznie obrońca Odry wybił piłkę na rzut rożny.

25'
Poprzeczka po strzale Zabłockiego! Napastnik Lechii nie trafił do bramki z dwóch metrów. Oby ta sytuacja nie zemściła sie na piłkarzach z Gdańska.
22' Świetna kacja Lechii. Buzała po podaniu Zabłockiego strzelił głową obok bramki.
21' Pewna interwencja bramkarza Lechii.
18' Lechia ma dużą przewagę nad Odrą, ale akcje piłkarzy z Gdańska jak dotychczas nie przynoszą skutku.
12' Lechia kontratakuje. Zabłocki minimalnie obok bramki po swietnym podaniu Surmy.
9' Odra budzi się z letargu. Strzelał Radzinievicius, ale pewnie broni Małkowski.
4' W meczu jak narazie nie brakuje emocji. Po strzale Rybskiego piłka przeleciała nad bramką Odry.
1' Pierwsza akcja i już zagrożenie pod bramką. Strzał Zabłockiego broni głową obrońca.
0' Znamy już wyjściowy skład Lechii. Wygląda następująco:

Sebastian Małkowski - Maciej Rogalski, Peter Cvirik, Siergiejs Kozans, Marcin Kaczmarek - Paweł Nowak, Łukasz Surma, Andrzej Rybski - Paweł Buzała, Jakub Zabłocki, Ivans Lukjanovs.

W środku pomocy zagra Andrzej Rybski, który jest nominalnym napastnikiem. Oznacza to, że w składzie jest aż czterech napastników, czterech pomocników i tylko dwóch obrońców! W tym drugim wypadku chodzi oczywiście o parę Rogalski-Kaczmarek, która z konieczności tworzy blok defensywny. Tak więc, przeciwko Odrze zobaczymy multi-ofensywną Lechię.
0' Początek spotkania o godz. 15.