Pucharowe emocje w Mosinie

LIC
Piłkarze Olimpii pokonali na wyjeździe B-klasowy Świt 4:2. Fot. W. Wylegalski
Wczoraj rozegrano spotkania 5. rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Tradycyjnie nie obyło się bez niespodzianek. A-klasowy Promień Opalenica niespodziewanie pokonał Sokoła Rakoniewice 2:1, grającego ...

Wczoraj rozegrano spotkania 5. rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Tradycyjnie nie obyło się bez niespodzianek. A-klasowy Promień Opalenica niespodziewanie pokonał Sokoła Rakoniewice 2:1, grającego dwie klasy wyżej.
Z rozgrywek odpadła Warta Śrem, ubiegłoroczny finalista i mistrz jesieni IV ligi, która musiała uznać wyższość Kotwicy Kórnik (klasa okręgowa), przegrywając 0:1. Decydującego gola dla Kotwicy zdobył Marcin Niemier na dwie minuty przed końcem. Niełatwą przeprawę miały również rezerwy Lecha, które pojechały do Łowynia. Podopieczni Ryszarda Łukasika mieli olbrzymią przewagę, ale tylko raz piłka wpadła do bramki zamykającego A-klasę Orła. Tę jedyną zdobył Dariusz Stachowiak 44 min.

Aż osiem goli padło w derbach Poznania. Na boisku na os. Wichrowe Wzgórze TPS Winogrady przegrało z Poznaniem 2000 3:5, choć jeszcze krótko po przerwie był remis 2:2. Później dominacja lidera klasy okręgowej nie podlegała już dyskusji.

Najwięcej emocji dostarczył pojedynek dwóch sąsiadów zza miedzy - 1920 Mosiny i Lubońskiego KS. To był jedyny mecz, w którym o awansie decydowały rzuty karne. Pierwsza połowa należała do Mosiny, która po golu Sławomira Mizgalskiego w 30 min objęła prowadzenie. W drugiej odsłonie przeważali goście. W 59 min Rafał Sołecki wyrównał, a Wojciech Głowiński sześć minut później strzelił drugiego gola dla Lubońskiego. Na pięć minut przed końcem Tomasz Piątyszek wyrównał stan meczu. W meczach Pucharu Polski nie rozgrywana jest dogrywka, więc o tym, kto awansuje do następnej rundy zadecydowały rzuty karne. Te piłkarze Lubońskiego wykonywali bezbłędnie i wygrali 5:4.
Następna runda już z udziałem zespołów III ligi odbędzie się w przyszłym roku.

Wyniki:

Kotwica Kórnik - Warta Śrem 1:0 (0:0), 1920 Mosina - KS Luboński 2:2 (1:0), rzuty karne: 4:5, Lipno Stęszew - Polonia Środa 2:3 (2:0), Orzeł Łowyń - Lech II Poznań 0:1 (0:1), Sokół Duszniki - Sokół I Pniewy 0:1 (0:1), Promień Opalenica - Sokół Rakoniewice 2:1 (1:1), Orkan Działyń - Huragan Pobiedziska 1:3 (0:0), Phytopharm Klęka - Mieszko Gniezno 2:1 (1:1), Tęcza Lulin - Sparta Złotów 0:1 (0:1), Świt Piotrowo - Olimpia Poznań 2:4 (1:2), TPS TOS Winogrady - Poznań 2000 3:5 (1:2), Gułtowy - Lechia Kostrzyn 4:2 (2:2), Orzeł Granowo - Patria Buk 1:4, Czarni Wróblewo - Wełna Rogoźno odbędzie się 24 listopada.