Odziani w skóry i kolczugi wojowie opowiadali o życiu Słowian Odziani w skóry i kolczugi wojowie opowiadali o życiu Słowian

Odziani w skóry i kolczugi wojowie opowiadali o życiu Słowian (© Robert Domżał)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Piastowscy wojowie z książęcej drużyny Grodu Grzybowskiego opanowali wczoraj Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.

Odziani w skóry, kolczugi, w hełmach na głowach i z mieczami w dłoniach opowiadali i pokazywali uczniom puszczykowskich szkół, jak przed wiekami żyło się na ziemiach polskich.

Nietypowa lekcja historii w cieniu "Santa Marii", kopii żaglowca, na którym przed wiekami Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę, zaczęła się od koncertu na róg i bęben.

- Bęben to instrument znany w różnych kulturach od Afryki po Syberię. W czasach Słowian używali go Wikingowie do odmierzania tempa wiosłowania. Bębny Słowianie robili z gliny i skór - mówi Agnieszka Łukaszyk, archeolog z książęcej drużyny Grodu Grzybowskiego.

Impreza odbyła się w ramach odbywających się od lat "Spotkań z kulturami". Młodzież mogła dzięki nim spotkać się z Indianami z Ameryki Płd., poznać brazylijską sztukę walki i tańca oraz zwyczaje Ormian.

- W przyszłości chcemy pokazać obrzęd ku czci słońca, jaki do dziś odprawiany jest w Peru - mówi Arkady Radosław Fiedler.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!