Pyrki najlepsze w Szczecinie

Lilia Łada
Lilia Łada
Reflex Pyrki AZS AWF Poznań pokonały w Szczecinie jedne z najtrudniejszych rywalek – obie drużyny z Wrocławia, czym zapewniły sobie zwycięstwo w turnieju oraz objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski.

Na Plaży Miejskiej Szczecin Dąbie o zwycięstwo w turnieju eliminacyjnym Pyrki rywalizowały z sześcioma innymi zespołami. Pierwszego dnia rozgrywek poznanianki pewnie pokonały Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie 2:0. W drugim spotkaniu zmierzyły się z Procentkami Wrocław. Po zwycięskim pierwszym secie, uległym rywalkom w drugim, więc pojedynek musiała rozstrzygnąć seria shot-out.

Niezastąpiona okazała się w bramce Reflexu Ewa Wozińska. Dzięki jej postawie oraz skutecznym rzutom Pyrek, poznanianki zwyciężyły 2:1. Kolejny mecz z Pogonią Handball, po wygranej z dużą przewagą punktową w pierwszym secie, akademiczki nieoczekiwanie przegrały w drugim. Tym razem shot-out zakończyły się na niekorzyść poznańskiej drużyny. Na szczęście była to jedyna porażka zespołu w całym turnieju.

- W meczu ze Szczecinem popełniłyśmy błąd taktyczny. Najważniejsze jednak, że potrafimy z takich meczów wyciągać wnioski – mówi o przegranym spotkaniu kapitan Reflex Pyrki AZS AWF Poznań, Karolina Peda.

Drugiego dnia Pyrki zmierzyły się ze swoim najgroźniejszym rywalem - AZS-em AWF Wrocław. Pierwszego seta poznanianki, dzięki bardzo dobrej skuteczności, wygrały bez większych trudności. Następne 10 minut gry było znacznie bardziej zacięte i wyrównane. Set zakończył się remisem, więc konieczna była dogrywka „do złotej bramki”, którą zwyciężyły wrocławianki. I znów seria shot-out. Po raz kolejny świetną formę udowodniła bramkarka Pyrek, Ewa Wozińska. Poznanianki celnie trafiały do bramki, jednak to Wozińska obroniła decydujący rzut rywalek.

- Myślę, że w tym sezonie prezentujemy podobny poziom, co Wrocław, o czym świadczy fakt, że pojedynek rozstrzygnęłyśmy na swoją korzyść dopiero w serii shot-out. Mecz z drużyną z Dolnego Śląska decydował o zwycięstwie w całym turnieju, podobnie było w Inowrocławiu i Wolsztynie. Dlatego te sukcesy cieszą bardziej niż wygrane w pozostałych spotkaniach – mówi o starciu z wrocławskim AZS-em, Ewa Wozińska z Pyrek.
Dwa ostatnie mecze turnieju z drużyną ze Szczecina oraz Polkowic, Reflex pewnie wygrał 2:0.

W kategorii mężczyzn kolejny turniej zwyciężyli ubiegłoroczni mistrzowie Polski, Damy Radę Inowrocław. W rozgrywkach zabrakło drużyny z Wielkopolski, Gru Poznań.

Osiem najlepszych zespołów całego cyklu rywalizować będzie o medale mistrzostw Polski 21-22 sierpnia w Starych Jabłonkach. Następny turniej eliminacyjny już w najbliższy weekend w Radomiu.