Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Radio Merkury

Andrzej Janas
Dżingiel, przerywnik transmisji, krótki dźwięk, łatwo zapamiętywalny slogan lub melodyjka używana przede wszystkim w programach radiowych, czy również niektórych programach telewizyjnych.

Rodzaj spotu reklamującego trwający program lub aktualną rozgłośnię. Nazwa pochodzi od pierwotnej aranżacji stosowanych dżingli – odgłosu dzwoneczków.

– Dla każdego radia dżingiel to znak rozpoznawczy, jak logo samochodu – uważa Robert Mirzyński, reżyser, autor programów autorskich, m.in. „Oczy w słup”. – Co jakiś czas trzeba ten znak zmienić, by dostosować się do nowych czasów, nowych pokoleń słuchaczy. Nasz poprzedni dżingiel miał ponad 10 lat. To był najwyższy czas, by go zmienić.

Radio Merkury nadaje już od 87 lat i doskonale jest znane mieszkańcom całej Wielkopolski, największym więc wyzwaniem, było stworzenie nowego dżingla, który połączyłby tradycje i nowoczesność. Właśnie Robert Mirzyński wpadł na pomysł po sięgnięcie do pierwszych taktów „Roty”, która została podarowana Rozgłośni Polskiego Radia przez samego Feliksa Nowowiejskiego, twórcę melodii, wiele lat temu.

– Ważna była aranżacja klasycznej melodii – dodaje R. Mirzyński. – Pracowałem wspólnie z Joachimem Kurowskim, reżyserem dźwięku, Pawłem Kretkowskim oraz Dominikiem Bukowskim. To nasze wspólne dzieło. Najbardziej denerwującym momentem była prezentacja naszego dżingla Janowi Nowiejskiemu, synowi wielkiego kompozytora. Wysłuchał dźwięków i uznał, że to jest właśnie to.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto