Rakoniewice: Wysadzili bankomat i ukradli pieniądze. Policja szuka sprawców

Anna Borowiak
Anna Borowiak
W Rakoniewicach w nocy z 17 na 18 marca wysadzono bankomat. Do zdarzenia doszło o godzinie 1:33 w sklepie sieci Biedronka. Policja poszukuje sprawców. Jak ustalono, przestępcy doprowadzili do eksplozji bankomatu usytuowanego we wnętrzu głównego wejścia do jednego z marketów, a następnie ukradli znajdującą się w nim gotówkę.

W nocy ze środy na czwartek (17/18 marca) nieznani sprawcy wysadzili bankomat w Rakoniewicach.

- Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o włamaniu do bankomatu o godzinie 1:33 - wyjaśnia rzecznik prasowy grodziskiej policji, kom. Kamil Sikorski.

W okolice sklepu natychmiast skierowani zostali policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. W Rakoniewicach pojawili się również funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu. W działaniach osobiście brała udział również komendant KPP Grodzisk.

Wysadzili bankomat w Rakoniewicach. Nie wiadomo, jaka kwota została skradziona

- Z relacji świadków wynikało, że eksplozja miała miejsce we wnętrzu budynku jednego z marketów przy ulicy Dadaczyńskiego. Policjanci skierowani na miejsce potwierdzili to zgłoszenie. Ustalili też, że do zdarzenia doszło w wyniku działania nieznanych sprawców, których celem było włamanie się i kradzież gotówki z umiejscowionego tam bankomatu. Sprawcy najprawdopodobniej poruszali się samochodem osobowym niewielkich gabarytów koloru ciemnego- wyjaśnia K. Sikorski.

Na miejscu wykonywane były oględziny. - Zabezpieczyliśmy nagranie z monitoringu - wyjaśnia kom. Kamil Sikorski z grodziskiej policji.

Funkcjonariusze analizują zapisy z kamer monitoringów, aby jak najszybciej ustalić tożsamość i zatrzymać sprawców tego przestępstwa. Zabezpieczono również ślady mogące przyczynić się do dalszej identyfikacji sprawców, a równolegle przesłuchiwano osoby mogące mieć wiedzę na temat tego zdarzenia.

Na tę chwilę nie wiadomo, jaka kwota została skradziona. Ze względu na dobro śledztwa, funkcjonariusze nie ujawniają informacji o jej wysokości. Policja prosi o kontakt osoby, które około godziny 1 w nocy widziały kogoś w okolicy osiedla Wygoda w Rakoniewicach.

- Policjanci wstępnie zapoznali się z nagraniami. Na ich podstawie możemy twierdzić, że sprawców było 3 lub 4- dodaje Sikorski. Na miejscu pracowali policjanci z laboratorium kryminalistycznego KWP w Poznaniu. Technicy będą analizować, przy pomocy jakiej konkretnie substancji wysadzono bankomat.

Rakoniewice: Wysadzili bankomat i ukradli pieniądze. Policja...

Znamy nową listę obostrzeń

Wideo

Dodaj ogłoszenie