Rasmentalism gra w Poznaniu pożegnalny koncert

Materiał informacyjny GoingApp
Rasmentalism już 3 lipca zagra w Poznaniu jeden z ostatnich koncertów w historii zespołu. Ras i Ment ostatnie Ostatnie Tango tańczą tego lata w nielicznych miejscach. Stary Port Poznań zaprasza na sentymentalny koncert.

Na scenie są od 15 lat, a dokładnie od 2006 roku. Jak większość raperów i Rasmentalism debiutowali nielegalnym krążkiem. Był to album noszący tytuł Dobra Muzyka, Ładne Życie. Ekipa założona została w Lublinie.

Ras i Ment nagrywali z W.E.N.Ą, Małpą, Eldo, VNM, Spinache, Taco Hemingway czy Quebo. Na koncie mają więc współprace zarówno z gwiazdami sprzed kilku lat, jak i obecnymi topowymi wykonawcami.

Dopiero po latach funkcjonowania, bo w 2014 roku, członkowie ekipy mówili wprost, że zaczęli żyć tylko z rapu. Miało to miejsce, kiedy płyta Za młodzi na Heroda sprzedała się w ponad 10 tysiącach egzemplarzy. Ras przeprowadził się wtedy z Lublina do Warszawy i porzucił pracę jako urzędnik w rodzinnym mieście. Ment już wcześniej żył z muzyki, bo dodatkowo jest także DJ’em.

Grupa wydała w sumie osiem albumów, dwa nielegalne, jeden z Rockers Publishing, 4 z Asfalt Records, a ostatni – ten najnowszy – wraz z Sony Music Poland, wytwórnią uznawaną za majors.

Ostatni album Rasmentalism - Geniusz - wydany został w trakcie pandemii. Premiera albumu została przesunięta, a koncerty promocyjne odwołane. Płyta Geniusz i trasa koncertowa A.D. 2021 to pożegnalne momenty zespołu. Zakończenie działalności Rasmentalism wiąże się przede wszystkim z zapowiedzią odłożenia mikrofonu do szuflady przez Rasa. Ten mówił o tym pod koniec 2020 roku. Rozpad zespołu, choć lepiej powiedzieć koniec pięknej przygody wspólnego koncertowania, to dla fanów Rasmentalism na pewno duży cios. Na pewno wielu z nich będzie liczyło na gościnne występy u innych artystów.

W pierwszy weekend lipca, w poznańskim Starym Porcie, duet zagra w rozszerzonym składzie, z zaproszonymi i niespodziewanymi gośćmi. Kolorowe, interesujące i zgrabne przemieszczanie się pomiędzy brzmieniami i gatunkami, a także niezwykłe dopracowanie w szczegółach - to charakteryzuje Rasmentalism. W wersach wygłaszanych do mikrofonu każdy odnajdzie coś dla siebie i jest się w stanie z nimi identyfikować.

Koncert San Miguel ^ Rasmentalism w Starym Porcie Poznań odbędzie się z dbałością o protokół bezpieczeństwa związany z COVID19.

Kto: Rasmentalism
Gdzie: Stary Port Poznań
Data: 03.07.2021 godz. 20:00
Bilety: GoingApp - cena od 59 PLN.

Wideo

Dodaj ogłoszenie