Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Raszei - Odnowiony oddział położniczy

Alicja Lehmann
Ofelia przyszła na świat w poniedziałek o godz. 10:35
Ofelia przyszła na świat w poniedziałek o godz. 10:35 Grzegorz Dembiński
Ofelia Cichowicz przyszła na świat w Poznaniu, w szpitalu im Raszei we wtorek, o godzinie 10:35. I nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie fakt, że kilka godzin później władze szpitala uroczyście otworzyły odnowiony oddział położniczy, na którym urodziła się dziewczynka.

- Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że udało się nam doprowadzić tą wielką inwestycję do końca - mówiła podczas otwarcia Elżbieta Wrzesińska-Żak, dyrektor placówki. - Stoi przed nami ogromne wyzwanie, któremu będziemy mogli teraz sprostać.

Otwarcie oddziału położniczego zakończyło cykl prac remontowych, które rozpoczęły się w 2007 roku. Za pieniądze, pochodzące z budżetu miasta, szpital wyremontował oddziały patologii ciąży, noworodków, blok porodowy i w końcu oddział położniczy. Koszt inwestycji zamknął się w 11 milionach zł. Na nowym oddziale rodzące mają do dyspozycji cztery komfortowe sale porodowe, wyposażone między innymi w łazienkę z wanną oraz jedną salę zabiegową. Mama Ofelii, Bibianna Cichowska, mogła skorzystać z piłek i poduszek, ułatwiających poród, a po narodzinach córeczki została przewieziona do dwuosobowej sali poporodowej.

- W tym szpitalu, siedem lat temu, rodziłam swoje drugie dziecko - mówi pani Bibianna. -Obecne warunki są rewelacyjne.

W uroczystościach otwarcia wziął udział biskup Grzegorz Balcerek, który poświęcając oddział nazwał miejsce poznańskim Betlejem.

- Przychodzi tu na świat wielu poznaniaków i nie tylko - mówił Balcerek. - Ten oddział ma swoją szczególną wymowę.

Przy okazji otwarcia oddziału dyrekcja zaprezentowała również nową pracownię radiologiczną, która została wyposażona w system cyfrowy. Pracownia umożliwia sprawne i szybkie wykonanie zdjęcia rentgenowskiego i jego obróbkę, a tzw. "ucyfrowienie" natychmiastowy dostęp lekarzy do wyników badań pacjenta. Dzięki nowej pracowni rentgenowskiej dyrekcja szpitala, w ramach szukania oszczędności, zrezygnowała z dyżurów lekarzy radiologów. Obecnie wszystkie zdjęcia rentgenowskie, wykonywane po godzinie 13-tej, drogą elektroniczną przesyłane są do Warszawy, gdzie całodobowo dyżurują radiolodzy.

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto