Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ratajski trakt Rowelove: Budują pierwszą część Parku Rataje

Krzysztof Tura
Miejska spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie przedstawiła radnym harmonogram realizacji trzech ostatnich fragmentów traktu pieszo-rowerowego.
Miejska spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie przedstawiła radnym harmonogram realizacji trzech ostatnich fragmentów traktu pieszo-rowerowego. Krzysztof Tura
Lada dzień ruszą pierwsze prace związane z budową Parku Rataje. Chodzi dokładnie o RoweLOVE Rataje – trakt pieszo-rowerowy łączący Rataje-Park z Maltą i Wartą oraz ulicą Jana Pawła II - który został zgłoszony w Poznańskim Budżecie Obywatelskim w 2014 roku. Trakt rowerowy ma być gotowy do czerwca tego roku.

Miejska spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie przedstawiła radnym harmonogram realizacji trzech ostatnich fragmentów traktu pieszo-rowerowego. Jeden ma przebiegać przez tereny dawnej fabryki wielkiej płyty na osiedlu Powstań Narodowych. Dwa kolejne znajdą się za wiaduktem trasy katowickiej. Miasto planuje ubiegać się o unijne dofinansowanie na realizację tej inwestycji.

Prace są na tak dalekim etapie, że wyłoniono już wykonawców budowy traktu RoweLOVE Rataje. Według informacji podawanych przez PIM, w ciągu tygodnia zacznie się już etap budowlany inwestycji.

Plany Parku Rataje coraz bliżej realizacji
Poznań zamierza wystąpić do Unii Europejskiej o dofinansowanie także reszty projektu budowy Parku rataje. Chodzi o sfinansowanie dwóch projektów wyłonionych pod koniec zeszłego roku, których plany sfinansowała Rada Osiedla Rataje i miasto Poznań.

Dziesięć hektarów terenu pomiędzy osiedlami Rzeczypospolitej a Jagiellońskim zostałoby zapełnione szeregiem atrakcji, dla dzieci, seniorów i czworonożnych przyjaciół. Zmieściłby się tam skatepark, park linowy, zjeżdżalnia, tor rowerowy, plac z fontanną czy przeszkody dla osób uprawiających parkour.

W okolicy osiedla Polan miałyby zostać odtworzone tory Średzkiej Kolei Powiatowej. Oprócz tego znalazłaby tam się również polana piknikowa, interaktywny plac zabaw dla dzieci, ogrody zapachowe i boiska do gry w kosza i piłkę nożna. Koszt realizacji tej inwestycji jest jednak duży i bez dofinansowania unijnego raczej nie do zrealizowania. Chodzi o kwotę ponad 21 milionów złotych.

Czytaj również:

W Poznaniu powstaną kolejne ścieżki rowerowe
od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto