Regeneruj na poziomie komórkowym

Artykuł sponsorowany
Komórki macierzyste MIC-1 to jedno z przełomowych odkryć polskiej nauki, które znalazło zastosowanie w dermatologii. Dowiedz się, co oferują zmęczonej skórze, słabym włosom i łamliwym rzęsom!

W trosce o naturalne piękno i zdrowie skóry naukowcy sięgnęli po nowy arsenał. - Prowadzone przez wrocławskich naukowców wieloletnie badania nad komórkami MIC-1 pokazały, że mają one niespotykane właściwości regeneracyjne. To odkrycie pozwoliło na opracowanie surowca kosmetycznego NHAC Biocervin MIC-1, który wykorzystujemy do produkcji intensywnie regenerujących biodermokosmetyków Revitacell – wyjaśnia Paulina Bugno, koordynator ds. biodermokosmetyków z laboratorium marki Revitacell, które opracowało pierwsze na świecie kuracje biodermokosmetyczne na bazie opatentowanych komórek macierzystych MIC-1. W linii znalazły się kuracje do twarzy, włosów, rzęs i brwi.

SOS dla skóry
Ziemista, szara cera, pogłębiające się zmarszczki, swędzenie i podrażnienia to wynik działania czynników atmosferycznych, a także uwarunkowań genetycznych czy nieprawidłowej pielęgnacji. Latem przesuszamy naszą skórę na słońcu, zimą zaś wystawiamy na mróz. Jak z tymi problemami radzą sobie biodermokosmetyki Revitacell?

- Preparaty te pozwalają ograniczyć procesy starzenia związane z wiekiem i wpływem środowiska zewnętrznego. Komórki macierzyste są najlepszym i naturalnym źródłem bioaktywnych czynników białkowych, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania komórek skóry – wyjaśnia Paulina Bugno. – Wyjątkowe w biodermokosmetykach jest to, że stosując je wysyłamy naturalny impuls do produkcji nowych struktur białkowych w skórze: kolagenu i elastyny – dodaje.

Biodermokosmetyki Revitacell zapewniają więc intensywną regenerację, poprawę elastyczności i witalności skóry. Dodatkowo, działają antyoksydacyjnie, chroniąc delikatną skórę twarzy i szyi przed niekorzystnym wpływem wolnych rodników. Stosowanie kuracji z kompleksem NHAC Biocervin MIC-1 aktywuje procesy naprawcze w skórze na poziomie komórkowym.

Włos w potrzebie
Na głowie dorosłego człowieka znajduje się średnio od 100 do 150 tysięcy włosów, które rosną ok. 0,3 mm na dobę. Każdego dnia tracimy ich około setki. Mają na to wpływ różne czynniki, takie jak dieta, stres, choroby, a także to, co spotyka je „z zewnątrz” – słońce, wiatr, woda. Jak na kondycję naszych włosów wpływają biodermokosmetyki?

– Kuracja Revitacell uruchomia naturalne procesy regeneracyjne, drzemiące w komórkach włosów. NHAC Biocervin MIC-1 dociera aż do cebulki włosa i stymuluje ją do produkcji nowych włosów – wyjaśnia Paulina Bugno. Dodatkowo, NHAC Biocervin MIC-1, wspierany witaminą B5, sprawi, że włosy będą nie tylko zregenerowane, ale także wygładzone, wzmocnione i pełne blasku.

Piękna oprawa oczu
Natura obdarzyła nas rzęsami i brwiami po to, aby chronić nasze oczy przed zanieczyszczeniami, takimi jak: kurz, brud, pyłki, deszcz lub pot. Na górnej powiece znajduje się około 150-200 rzęs, na dolnej zaś 50-150. Ich żywotność wynosi około 100-150 dni, a w ciągu doby tracimy około 2-3 z nich. Proces ten jest normalny i nie powinien budzić żadnych wątpliwości czy obaw. Problemem staje się natomiast nadmierna utrata włosków, ich osłabienie, większa łamliwość i kruchość. Jak radzi sobie z tym kuracja biodermokosmetyczna?

- Revitacell i zawarty w nich Biocervin MIC-1 odżywiają i wzmacniają rzęsy i brwi, zapobiegają ich nadmiernemu wypadaniu oraz pobudzają wzrost. Ponieważ preparat działa na poziomie komórkowym, u źródła problemu, efekty tego typu kuracji są długotrwałe – podsumowuje Paulina Bugno.

Więcej informacji: www.revitacell.pl

Dodaj ogłoszenie