Rekordowe zakończenie Grand Prix Poznań zBiegiemNatury

Redakcja MM Poznań
materiały prasowe/ zBiegiemNatury
22 marca zakończyły się zawody zBiegiemNatury. Mateusz Maik pobił rekord trasy, pokonał ją w 14 minut 41 sekund.

Zobacz: Wings for Life World Run. Pobiegnij ze swoim idolem

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wywalczył Sebastian Nowicki. Wśród pań najlepsza okazała się Małgorzata Sobańska.

Nie tylko dorośli biegacze uczestniczyli w sobotniej imprezie. Wzięli w niej udział także młodsi zawodnicy. Dla nich zorganizowany został cykl „Dzieciaki zBiegiemNatury”.

Ceremonia zakończenia zawodów odbędzie się 3 kwietnia, o godz. 18:00 w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Podczas niej zostaną wręczone nagrody dla najlepszych biegaczy (5 kobiet i 5 mężczyzn w klasyfikacji generalnej oraz po 3 kobiety i 5 mężczyzn w kategoriach wiekowych).

Gala rozpocznie się wykładem Michała Bartoszaka, olimpijczyka z Aten, z rekordem życiowym 2.12:21.

Miasta uczestniczące w Grand Prix zBiegiemNatury 2013/14 to poza Poznaniem: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Lublin, Olsztyn, Szczecin, Warszawa i Wrocław. W każdym z nich w okresie od października 2013 do marca 2014 odbędzie się po 6 biegów na dystansie 5 km.