Rekordowy Poznań Maraton 2012 [ZDJĘCIA]

RED
W tym roku, tak jak i w latach poprzednich, poznański maraton zgromadził rekordową liczbę zawodników – ponad 5700 biegaczy z 31 państw.

Zawodnicy pokonali trasę liczącą 42 kilometry i 195 metrów. Na metę dotarło 5407 zawodników.

W trakcie wyścigu pobity został kobiecy rekord trasy. Dokonała tego zawodniczka z Białorusi Sviatlana Kouhan. Ukończyła ona maraton w czasie w czasie 02:35:08. Mężczyznom nie udało się zmienić dotychczasowego rekordu.

Wszyscy zawodnicy, którzy zameldowali się na mecie otrzymali medal, upamiętniający obchody 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego w Wielkopolsce. Wszyscy też wzięli udział w losowaniu głównej nagrody, Volvo V40. Samochód szczęśliwie wylosował Andrzej Maldzis z Poznania, który dystans maratoński pokonał w czasie 04:55:59 (numer startowy 4751).

Udział w tokijskim maratonie wygrała Beata Nienadowska z Elbląga, a uroczy weekend w Lizbonie – Cezary Czajka z Jankowic, który jako 2012 wbiegł na metę.