Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Remont mieszkania jest poważnym przedsięwzięciem - trzeba go dobrze zaplanować

Marzena M.Maciejczyk
Polskapresse
Zanim do wyremontowania lokum zatrudnisz firmę, zastanów się - może powinieneś zrobić to sam?

Zdecydowałeś się na samodzielny remont mieszkania? Poznaj zasady i możliwości wykończania powierzchni ścian czy sufitu. Najpopularniejsze to glazury, tapety, farby strukturalne. Niezależnie od tego, na które rozwiązanie się zdecydujemy, potrzebne są równe i gładkie powierzchnie, a najszybszym i najprostszym sposobem na ich uzyskanie są suche tynki. Nakładamy je na starannie oczyszczoną i zagruntowaną powierzchnię. Musimy przy tym pamiętać, by odległości pomiędzy plackami kleju nie były nazbyt duże, a grubość placków nie mniejsza niż 1,5 cm.

Czytaj też: Początek wiosny to doskonały czas na metamorfozy we wnętrzach. Jak odnowić pokój dziecka? [GALERIA]

Jeżeli zdecydujemy się na użycie farby strukturalnej, to dla estetycznego efektu koniecznie jest szpachlowanie całych powierzchni. Doskonale się do tego nadaje gładź gipsowa, np. Uniglatt firmy Knauf. Pamiętajmy też, że czynnikiem, który znacznie rzutuje na efekt końcowy jest temperatura - jej wahania mogą wpływać na zmiany wymiarów płyt. Ponadto należy zwrócić uwagę na to, by remontowane pomieszczenie nie było ogrzewane tuż po szpachlowaniu oraz aby temperatura powietrza i płyt nie była niższa niż 5 st. C przez 2 dni przed i po nim.

Cieszący się opinią znakomitych fachowców z branży budowlanej, eksperci z hurtowni CHEMSERVICE polecają masy szpachlowe marki Knauf. Do nich zalicza się zaprawa gipsowa Uniflott. Zwykle masy szpachlowe, zarówno gipsowe, jak i zawierające tworzywa sztuczne, wymagają stosowania taśm wzmacniających. Najlepsze efekty osiąga się, stosując taśmy papierowe.

Jeśli zdecydujemy się na tynki gipsowe, absolutnym priorytetem jest odpowiednie przygotowanie podłoża, bowiem ma ono bezpośredni wpływ na przyczepność tynku oraz jakość jego powierzchni. Środkiem gruntującym dla podłoża o dużej oraz zróżnicowanej chłonności, jak beton komórkowy, silikat czy mur mieszany, jest np. Knauf Grundiermittel. Dla podłoża szczelnego, jak beton, odpowiedni będzie Knauf Betokontak.

Czytaj też:
* Kolory modne w tym sezonie - nowa seria Dekoral Łazienka & Kuchnia
* Samodzielnie malujemy elewację domu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto