Reprymenda pomogła

Grzegorz SZKIŁĄDŹ
Koszykarki MUKS Poznań sprawiły dużą niespodziankę i pokonały o wiele wyżej notowany SMS Warszawa aż 98:72. Pierwsza kwarta nie zapowiadała końcowego sukcesu gospodyń.

Koszykarki MUKS Poznań sprawiły dużą niespodziankę i pokonały o wiele wyżej notowany SMS Warszawa aż 98:72.
Pierwsza kwarta nie zapowiadała końcowego sukcesu gospodyń. Poznanianki często traciły piłkę i oddawały niecelne rzuty. Koszykarki z Warszawy skrzętnie to wykorzystały i po 5 minutach prowadziły jedenastoma punktami. Pod obiema tablicami znakomicie radziły sobie Agnieszka Lorenc i Izabela Piekarska. To dzięki ich grze i dobrej skuteczności Katarzyny Krężel przyjezdne wyraźnie wygrały pierwszą kwartę.

W drugiej odsłonie gospodynie zagrały o wiele lepiej i zaczęły odrabiać straty. Rozegrała się Aleksandra Jabłońska, a doskonale zbierała Agnieszka Budnik. Po 3 minutach trzeciej kwarty był już remis. Później to zawodniczki SMS-u zaczęły popełniać proste błędy. Po chwili za pięć fauli zeszła z parkietu Jabłońska, nie wpłynęło to jednak na grę miejscowych, ponieważ z powodzeniem ciężar gry wzięła na siebie Jagoda Malendowicz.. W czwartej kwarcie za pięć fauli powędrowały na ławkę Piekarska oraz Krężel, dwie najgroźniejsze koszykarki SMS i było już pewne, że gospodynie wygrają ten mecz.

- Ostra reprymenda po tragicznej pierwszej kwarcie przyniosła skutek, dziewczyny zagrały o niebo lepiej - powiedział Andrzej Jabłoński, trener miejscowych - Szansę gry dostały również młode zawodniczki, Agnieszka Skobel oraz Monika Pecold i jestem z ich postawy bardzo zadowolony.

MUKS Poznań - SMS Warszawa 98:72

(13:29, 24:15, 33:14, 28:14)

MUKS: Budnik 28, Malendowicz 17, Pecold 15, Jabłońska 13, Skobel 12, Łabędzka 11, Kinas 2, Bździak 0, Jankowiak 0, Rytkowska 0.

SMS (najwięcej): Krężel 20, Piekarska 14, Błaszczak 13.