Różnica pięciu bramek

PAT
Tomasz Dawidowski (z prawej) tym razem nie wpisał się na listę strzelców
Tak samo jak dwa tygodnie temu piłkarze Amiki Wronki pokonali wczoraj na wyjeździe amatorów z Walii różnicą pięciu bramek, choć pierwsza połowa zakończyła się niespodziewanym remisem.

Pierwsza bramka dla Walijczyków padła po błędzie obrońców i bramkarza Stróżyńskiego. Stracony gol nieco podrażnił gości, którzy zaczęli grać szybciej. Wyrównanie padło już po pięciu minutach. Odpowiedź gospodarzy była jednak natychmiastowa. Toner otrzymał prostopadłe podanie, minął z łatwością Stróżyńskiego i z ostrego kąta zdobył drugą bramkę dla Walijczyków. Humory podopiecznym Mirosława Jabłońskiego poprawił w 33 min Burkhardt, popisując się efektownym uderzeniem z woleja w pełnym biegu.
Po zmianie stron przewaga Amiki wzrastała w miarę upływającego czasu. Amatorzy z Walii opadli z sił i nie nadążali już z akcjami naszych piłkarzy. Prowadzenie goście uzyskali po soczystym uderzeniu Sobocińskiego, który kilka minut wcześniej wszedł na murawę. Na 4:2 podwyższył po indywidualnej akcji Król, a na 5:2 - Burkhardt, strzelając jeszcze ładniejszą bramkę niż w pierwszej połowie (wolej z 15 m w ,,okienko''). Podającym był Sokołowski. Rywali ,,dobili'' w 87 min Król, popisując się mocnym strzałem w długi róg, oraz Łudziński w 89 min, po dwójkowej akcji ze wspomnianym Królem.

Statystyka meczu
FC Llansantfraid - Amica Wronki 2:7 (2:2)
Bramki: Anthrobus (21) i Toner (28) dla Llansantfraid; Król 3 (26, 72, 87), Burkhardt 2 (33 i 76), Sobociński (66) i Łudziński (89) dla Amiki.
Amica: Stróżyński - Bieniuk, Bajor, Dokovic, Gęsior (75 Łudziński), Jikija (68 Sawala), Burkhardt, Sokołowski, Zieńczuk, Dawidowski (61 Sobociński), Król.
Pierwszy mecz: 5:0 dla Amiki. Awans: Amica.