Ruch - Lech: Pewne zwycięstwo Kolejorza w Pucharze Polski! [ZDJĘCIA]

Krzysztof Tura
Bramki dla Kolejorza strzelali Marcin Robak, Radosław Majewski oraz Szymon Pawłowski. MACIEJ GAPINSKI
Gdyby Lech Poznań grał więcej takich spotkań, to być może my bylibyśmy dzisiaj w Lidze Mistrzów. Piłkarze Kolejorza pokazali w Chorzowie, że w piłkę nożną potrafią grać i są bardzo groźną drużyną. Wygrana 3:0 po ładnej dla oka grze daje nadzieje na resztę sezonu.

Kolejorz od samego początku spotkania przeważał i pokazywał, że interesuje go tylko zwycięstwo. Już w 14. minucie wpadł pierwszy gol strzelony główką przez Marcina Robaka. Później okazji do zachwytów nad postawą Lecha Poznań również nie brakowało.

Po drugiej bramce, strzelonej po ładnej akcji przez Majewskiego w 30. minucie, Kolejorz zwolnił trochę tempo. Po zmianie stron Ruch Chorzów rzucił się do odrabiania strat. jednak wyjątkowo dobrze dysponowani byli obrońcy Kolejorza, którzy odbijali wszystkie ataki gospodarzy.

Wynik ustalił Szymon Pawłowski, który w 52 strzelił gola po strzale tuż obok słupka. Aż do końca meczu drużyna lechitów cały czas atakowała bramkę bronioną przez Kamil Lecha. Po strzeleniu trzech bramek zabrakło jednak skuteczności i szczęścia do podwyższenia wyniku.

Kolejnym rywalem w Pucharze Polski będzie zwycięzca pojedynku Chojniczanka - Wisła Kraków.