Ruch – Warta 2:0: Zieloni utkwili w środku tabeli

porażka Warty
porażka Warty archiwum/Roger
W Radzionkowie Warta przegrała zasłużenie 0:2 i po 10 kolejkach traci do lidera tabeli już 10 punktów.

Po niespodziewanej porażce u siebie z Olimpią Grudziądz Warta znalazła się w bardzo trudnej sytuacji – w zasadzie tylko zwycięstwo w Radzionkowie zapewniało poznaniakom utrzymanie jakiegoś kontaktu punktowego z czołówką tabeli.

W niedzielnym meczu od pierwszych minut optyczną przewagę mieli jednak radzionkowianie, którzy na szczęście długo nie potrafili sforsować dobrze poukładanych szyków obronnych Zielonych.

W 24. minucie warciarzom udało się jednak nawet zagrozić bramce rywali. Piotr Reiss uderzył z rzutu wolnego, ale Marcin Suchański „na raty” obronił ten strzał.

Kolejną okazję poznaniacy mieli w końcówce pierwszej połowy. W 38. minucie w niezłej sytuacji na 15. metrze znalazł się Bartosz Bereszyński, ale fatalnie przestrzelił.

W drugiej połowie wraz z upływającymi minutami coraz groźniej atakowali gospodarze. W 62. minucie strzał głową Mateusza Maka przeleciał tuż nad poprzeczką, ale dwie minuty później Dominik Sobański musiał już wyciągać piłkę z siatki. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Bartosz Kopacz precyzyjnym strzałem głową nie dał szans bramkarzowi Warty.

Dwie minuty później mogło być 2:0, ale tym razem piłka uderzona przez Piotra Giela zmierzając do bramki, odbiła się jeszcze od jednego z zawodników i, na szczęście dla poznaniaków, zmieniła tor lotu.

Ruch zadowolony z prowadzenia skupił się na obronie, a zmuszona do ataku pozycyjnego Warta wydawała się zupełnie bezradna mimo zmian dokonywanych przez Artura Płatka. Poznaniaków dobiła na dodatek bramka Mateusza Maka zdobyta w ostatniej minucie spotkania, która przypieczętowała zasłużone zwycięstwo Cidrów 2:0.

Po tej porażce Warta zajmuje dopiero 10. lokatę w tabeli i do prowadzącej Zawiszy Bydgoszcz traci już 10 punktów. Druga w tabeli Flota Świnoujście ma nad warciarzami 8 punktów przewagi.

Ruch Radzionków - Warta Poznań 2:0 (0:0)

Bramki: 64. Kopacz 64, 90. Mateusz Mak.

Żółte kartki: Paweł Giel, Kopacz - Wichtowski.

Ruch: Suchański - Trzcionka, Kopacz, Nalepa, Kowalski - Cieluch (59. Mateusz Mak), Giel, Mróz, Giesa, Giel (76. Skrzypczak) - Michał Mak (86. Łopuch).

Warta: Sobański - Artur Marciniak, Wichtowski, Jasiński, Otuszewski - Magdziarz (66. Gajtkowski), Ngamayama, Foszmańczyk, Reiss (74. Iwanicki), Bereszyński (46. Laskowski) - Klatt.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani