Rusza I Liga Kobiet

Lilia Łada
Lilia Łada
W najbliższą sobotę, 2 października, AZS AWF Poznań meczem z EKS Start II Elbląg zainauguruje sezon w I Lidze Kobiet. Początek spotkania przewidziany jest na godzinę 16:00.

Poznanianki na I-ligowe parkiety wracają po roku przerwy. W sezonie 2008/2009 miały już okazję grać na zapleczu Ekstraklasy. Sezon ten nie był jednak udanym i  akademiczki nie zdołały utrzymać się w tej klasie rozgrywkowej. W ubiegłym sezonie wygrały jednak zdecydowanie swoją grupę w II Lidze i już z większym doświadczeniem przystępują do I-ligowych zmagań.

W sobotnim meczu ze Startem wiele zależeć będzie na pewno od postawy Magdaleny Gały w bramce, która sezon rozpoczyna bez zmienniczki na swojej pozycji. Magda deklaruje jednak pełną gotowość do spotkania i zapowiada walkę o 2 punkty.

- W sobotę spotkają się dwie ekipy debiutujące w tym sezonie na parkiecie I Ligi i każda z nich będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony - mówi Magdalena Gała. - Szanse obu drużyn na wygraną oceniam 50:50. Z mojej strony mogę zapewnić, że będę walczyć na boisku do ostatniej minuty spotkania, aby to w Poznaniu zostały 2 punkty.