Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rusza nabór na wolontariuszy w schronisku dla zwierząt w Poznaniu. Chętni muszą spełnić kilka warunków

Alicja Durka
Alicja Durka
Robert Wozniak
Z końcem lipca około 300 zwierząt przeniosło się do nowego kompleksu budynków na ul. Kobylepole w Poznaniu. Schronisko na ulicy Bukowskiej przestało już funkcjonować, ale w związku ze zmianą lokalizacji i większą przestrzenią, pracownicy schroniska potrzebują intensywniejszej pomocy przy opiece nad psami i kotami.

Wolontariat w schronisku dla zwierząt w Poznaniu

Właśnie ruszył nabór na wolontariuszy i wolontariuszki, chętni muszą jednak spełnić szereg warunków. Przede wszystkim, trzeba mieć ukończone 18 lat. Kandydat w pierwszej kolejności powinien opisać swoje dotychczasowe doświadczenie w opiece nad psami i kotami, podać trzy powody, dla których chciałby zostać wolontariuszem oraz opisać, jak rozumie pomoc oferowaną w schronisku.

- Ostatni punkt jest sformułowany w ten sposób nieprzypadkowo. Chcielibyśmy, żeby chętne osoby nazwały tę pomoc, którą oferują, jak sobie wyobrażają pracę i pomoc w schronisku - czy to będą tylko spacery, socjalizacja, czy może również porządkowanie

- mówi Katarzyna Frąckowiak, rzeczniczka schroniska.

Wszystkie informacje należy przesłać mailem na adres: [email protected]. Należy pamiętać o umieszczeniu swojego imienia, nazwiska oraz danych do kontaktu. Pracownicy będą się bowiem odzywać do wybranych osób, które w ocenie pracowników i pracowniczek schroniska będą najlepiej odpowiadały na aktualne potrzeby schroniska dla zwierząt w Poznaniu. Gdy chętna osoba przejdzie pierwszy etap rekrutacji, zostanie zaproszona na rozmowę, po czym spędzi w schronisku jeden dzień próbny.

- Po pierwszym dniu każdy może zdecydować, czy ta forma wolontariatu jest dla niego odpowiednia. Potencjalny wolontariusz określa, czy tak sobie wyobrażał tę pracę, czy jest zdolny psychicznie i fizycznie. Należy pamiętać, że to jest schronisko, tutaj bywa różnie - jest praca fizyczna i ogromne emocje

- dodaje Katarzyna Frąckowiak.

Gdy obie strony będą zadowolone ze współpracy, zaproponowana zostanie umowa na trzy miesiące, w której będą wypunktowane konkretne prawa i obowiązki wolontariusza. Pracowniczka schroniska podkreśla, że nie jest to tylko wyprowadzanie psów, ale także m.in. socjalizacja szczeniąt i kotów itd.

Nabór na wolontariuszy jest prowadzony w trybie ciągłym, więc schronisko będzie informowało, kiedy zakończy się rekrutacja. Obecnie w schronisku stałych wolontariuszy jest około 35, a w ciągu ostatnich kilku dni wpłynęło kilkadziesiąt nowych zgłoszeń, które zostaną rozpatrzone w ciągu następnych kilku dni, należy się jednak uzbroić w cierpliwość, bo pracownicy chcą wybrać najlepsze osoby, które spełnią wszystkie wymogi.

Warto nadmienić także, że cały czas rozpatrywane są ankiety adopcyjne, jednak ze względu na ogrom pracy w schronisku, lepiej nie dzwonić, a od razu wypełnić i wysłać ankietę, której wzór mieści się na stronie internetowej i czekać na odpowiedź.

Dlaczego ludzie kochają psy?

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto