Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rytmy Marcina: Interwencja artystyczna i koncerty w podwórkach [PROGRAM]

red.
Archiwum Polska Press
Rytmy Marcina to dzień, w którym ulica w centrum Poznania zmienia swój charakter i zamienia się w jedną wielką scenę koncertową. Muzyka zabrzmi na chodnikach, w podwórkach i na przystankach tramwajowych św. Marcina w sobotę, 1 października.

Ulicę Święty Marcin na co dzień wypełniają rozmaite dźwięki: stukanie obcasów, dzwonki tramwajów, odgłosy rozmów. Słychać też ciszę królującą często na parterach i w pustych lokalach. 1 października, w Międzynarodowy Dzień Muzyki ten stan na chwilę się zmieni. Wszystko to za sprawą organizatorów akcji Rytmy Marcina.

W ramach akcji zaplanowano szereg koncertów, warsztatów muzycznych, a także seanse filmowe i zwiedzanie ulicy. Muzyki będzie można zarówno posłuchać, jak i ją współtworzyć.

- W czasie Rytmów Marcina będziemy mieli okazję podróżować pomiędzy przeróżnymi muzycznymi światami. W kościele św. Marcina zanurzymy się w dawnej tradycji, w geometrycznym środku miasta ogarnie nas swing, późnym wieczorem ożyją Pegazy. Spacer po Św. Marcinie będzie też okazją do odkrycia dźwiękowej tajemnicy sprzed kilkudziesięciu lat, zakopanej u podnóża Alf - wyliczają organizatorzy.

Przewidziano też interwencję muzyczną, czyli koncertowe przejście przez nową "zebrę" na św. Marcinie i potańcówki. O godz. 18.00 w rolę DJów i prezenterów muzycznych wcielą się uczestnicy projektu „Dziadek do gramofonu”. Za pomocą płyt winylowych, gramofonów, kontrolerów i mikserów DJskich przeniosą nas w czasy przebojówz czasów ich młodości.

Pół godziny później chodnik na narożniku ulic Św. Marcin i Gwarnej przerodzi się w taneczny parkiet rodem z Nowego Jorku lat 30. i 40. Będzie można zatańczyć charlestona, authentic jazz i lindy hop. Podstawowych kroków nauczą członkowie grupy Swing Craze.

Muzyczny wieczór zakończy karaoke w Nowej Czytelni (św. Marcin 69). Początek o godz. 21.30. O 21.30 w Kinie Pałacowym CK Zamek także seans filmowy "Wariacja na wiolonczelę solo". Wstęp na koncerty i warsztaty jest wolny. Udział w seansie filmowym kosztuje symboliczną złotówkę. Szczegółowy program na STRONIE WYDARZENIA.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto