Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rzeka warta zmiany

Redakcja
W czwartek przedstawiciele poznańskich pracowni stworzą wspólny ...
W czwartek przedstawiciele poznańskich pracowni stworzą wspólny ... archiwum / Przemek Wałczyński
Wspólny projekt zagospodarowania cyplu nad Wartą stworzą w czwartek przedstawiciele poznańskich pracowni.

Powrót Poznania nad Wartę to nie tylko myślenie w kategoriach wielkich inwestycji, to również pomysły na tymczasowe, mobilne i niskonakładowe rozwiązania, których podstawową zaletą jest  szansa na sprawne i szybkie wdrożenie.  W najbliższy czwartek, 21 czerwca odbędą się warsztaty architektoniczne pod nazwą Rzeka warta zmiany.

To nie przypadek, że właśnie tereny nad Wartą będą miejscem, któremu szczególną uwagę poświęcą architekci.
- Poznaniacy sygnalizują potrzebę zmian tych obszarów. Świadczy o tym ich liczna obecność na debatach i konsultacjach, w trakcie których zaznaczają swoją chęć powrotu nad rzekę. My chcemy im to umożliwić – mówi Bartosz Guss z Partnerstwa Na rzecz Warty, inicjatywy powołanej przez miasto Poznań oraz firmy SwedeCenter i KuiperCompagnons w celu przygotowania strategii rozwoju Warty w Poznaniu.

Pomysłodawcą akcji jest ProGrupa, Mission Public Relations oraz Mobilne Centrum Kultury i Sztuki KontenerArt. W projekt mocno zaangażowało się Partnerstwo Na rzecz Warty oraz dr Anna Januchta-Szostak, która wybrała na wystawę projekty zagospodarowania terenów nadwarciańskich,  przygotowane przez studentów Politechniki Poznańskiej. 

-  Aby w tak krótkim czasie stworzyć wspólną a jednocześnie realną koncepcję zagospodarowania tego terenu, wykorzystany zostanie program do projektowania SketchUp - mówi Łukasz Popławski z firmy ProGrupa, współorganizator akcji.

Przedstawiciele poznańskich biur architektonicznych stworzą wspólną koncepcję projektu, w którym znajdzie się miejsce na przystań dla łodzi i kajaków, plac zabaw oraz elementy małej architektury.
– Zależy nam, aby w wydarzeniu, gdzie najważniejsze jest zaangażowanie i kreatywność poznańskich architektów, nie pojawił się element rywalizacji. Akcja ma wymiar społeczny, a projekt wypracowany w wyniku połączenia sił wszystkich uczestników będzie miał na pewno duży potencjał do realizacji w niedalekiej przyszłości  – mówi pomysłodawczyni projektu, Katarzyna Mendyk z Mission Public Relations.

Uzupełnieniem warsztatów będzie wystawa prezentująca wybrane projekty i koncepcje zagospodarowania terenów nadwarciańskich, przygotowane przez studentów Politechniki Poznańskiej.
– Zapraszamy również wszystkich studentów do udziału w otwartych warsztatach, w trakcie których będzie można podzielić się swoimi pomysłami na zagospodarowanie Warty. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zaopatrzenie się we własny sprzęt komputerowy – mówi Zbigniew Łowżył, pomysłodawca KontenerArt - Nie zapominajmy również o kreatywności.

Czwartkowe wydarzenie odbędzie się na Chwaliszewie, na terenie KontenerArt.  Swój udział potwierdziły pracownie architektoniczne P3 oraz Neostudio. Ich przedstawiciele rozpoczną prace od godz. 11.


Noc Kupały 2012 - puszczanie wianków, koncerty, lampiony szczęścia


**

**

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto