Rzutem na taśmę

TOM
Z trójki Polaków, która walczyła w sobotę we włoskim Terenzano tylko Piotr Protasiewicz zdołał wywalczyć awans do wielkiego finału eliminacji IMŚ. Znacznie poniżej oczekiwań spisali się leszczynianin Jacek Rempała oraz ...

Z trójki Polaków, która walczyła w sobotę we włoskim Terenzano tylko Piotr Protasiewicz zdołał wywalczyć awans do wielkiego finału eliminacji IMŚ. Znacznie poniżej oczekiwań spisali się leszczynianin Jacek Rempała oraz Grzegorz Walasek. Miejsca w premiowanej awansem ósemce nie wywalczył również jeżdżący z kanadyjskim paszportem, Krzysztof Słaboń.

Początek turnieju w wykonaniu Protasiewicza także nie napawał optymizmem. Żużlowiec Apatora Toruń w pierwszym swoim występie uległ bowiem Słaboniowi, a w następnym nie sprostał Charlie Gjedde oraz Peterowi Karlssonowi. Jeszcze gorzej popularny ,,Pepe’’ pojechał w swoim kolejnym wyścigu, kiedy to minął linię mety na ostatnim miejscu, za Billy Janniro, Alesem Drymlem i Dawidem Howe. Po trzech startach Polak miał więc tylko trzy oczka i nikłe szanse na awans. Na szczęście, w dwóch kolejnych biegach zdobył komplet punktów i rzutem na taśmę awansował do finału.
Całe zawody wygrał Karlsson, który w biegu dodatkowym pokonał Howe’a. Największą niespodzianka turnieju była jednak doskonała postawa ...Holendra Theo Pijpera, który awansował do finału.