Sam Wójcik nie zbawił poznaniaków

Takiego pogromu nikt się nie spodziewał. Anwil Włocławek rozbił PBG Basket Poznań aż 93:64. Aż 22 punkty w debiucie zdobył dla poznaniaków Adam Wójcik.

Mecz PBG Basket rozpoczął wyśmienicie - prowadził nawet 10:4, ale rywale po początkowym szoku, zdołali się uzbierać doprowadzając do remisu 17:17, a później wychodząc na prowadzenie.

Mnożyły się błędy w poczynaniach poznaniaków, co zawodnicy Anwilu skrzętnie wykorzystywali. W efekcie po 20 minutach gospodarze prowadzili aż 13 punktami i ich wygrana w całym meczu zaczynała być coraz pewniejsza.

Mimo wysokiej skuteczności debiutującego w barwach PBG Basket - Adama Wójcika, poznaniacy nie potrafili znaleźć recepty na szybkich graczy Anwilu. W szeregach PBG Basket szczególnie zawiedli Miah Davis i Joel Jones. Po trzeciej kwarcie było 68:45 i stało się jasne, kto będzie zwycięzcą tego pojedynku. W ostatnich dziesięciu minutach w pewnym momencie poznaniacy zdołali zmniejszyć przewagę rywali do 16 "oczek", ale ostatecznie przegrali wysoko - aż 64:93 i w nie najlepszych humorach wracają do Poznania.

Anwil Włocławek - PBG Basket Poznań 93:64
Kwarty: 26:21, 16:8, 26:16, 25:19.