SC Braga - Lech: W pubach wierzyli do końca

Czwartkowy mecz Sportingu Braga z Lechem Poznań wielu kibiców ...
Czwartkowy mecz Sportingu Braga z Lechem Poznań wielu kibiców ... Adam Łojewski
Czwartkowy mecz Sportingu Braga z Lechem Poznań wielu kibiców tradycyjnie oglądało i dopingowało w poznańskich pubach. W dwóch z nich byliśmy z aparatem.

O tym, że fani Kolejorza dopingują swój zespół zawsze i wszędzie wiemy od dawna. Nie inaczej było i tym razem, przy okazji meczu ze Sportingiem Braga.

Wielu kibiców postanowiło w większym gronie, przy kuflu piwa wspierać swój zespół w poznańskich lokalach. Fanów Mistrza Polski nie zabrakło w Crime Story na Starym Rynku. Tutaj kibice stawili się w komplecie i z zaciekawieniem obserwowali poczynania Kolejorza na kilkunastu telewizorach i telebimie.

- Nie jest kolorowo - mówił Paweł, po stracie pierwszego gola. - Jestem jednak dobrej myśli, będzie 1:1.

Kilkanaście minut później słowa kibica Kolejorza niestety się nie sprawdziły i poznaniacy przegrywali już 0:2. W lokalu zrobiło się nie co ciszej, ale większość fanów nadal wierzyło w awans.

Podobnie było z kibicami, którzy przyszli w czwartkowy wieczór do piwiarni Warka przy Starym Rynku. Tam przez cały czas zagorzali fani Kolejorza dopingowali swój zespół głośnym śpiewem do do ostatniej minuty. W świetnej atmosferze nie przeszkodziła nawet... awaria prądu. Przez kilkanaście minut goście Warki czekali na mecz w ciemnościach. Jednak nawet wtedy, nie ustawały śpiewy, a w śród nich między innymi... "Gdzie jest ta faza, hej Warka gdzie jest ta faza".

- To, że zniknął prąd to znak, że będzie dobrze - mówił Andrzej, kibic Lecha. - Gorzej niż w pierwszej połowie zagrać już nie można, będzie dobrze!

Słowa kibica niestety nie okazały się prorocze, ale było naprawdę bardzo blisko. Kolejorz mimo słabej gry w pierwszej połowie, w końcówce meczu miał kilka świetnych sytuacji do tego, żeby strzelić upragnioną bramkę dającą przepustkę do gry z angielskim Liverpoolem.