Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ścieżka rowerowa, marina, a może... Park Rycha Peji? Poznaniacy głosują nad Budżetem Obywatelskim

Justyna Bryske
Justyna Bryske
187 propozycji zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2015 ...
187 propozycji zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2015 ... arch. eM/Zenon Kubiak
Do kolejnego etapu przeszło 187 pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców. Niektórych nikt się nie spodziewał.

Do Budżetu Obywatelskiego 2015 wpłynęło 207 propozycji, poinformował Paweł Marciniak rzecznik prasowy Urzędu Miasta: - Łącznie wpłynęło 207 projektów, z czego 187 przeszło wstępną weryfikację.

Wśród propozycji jest też m.in. "Park Rycha Peji", który miałby oczywiście znaleźć się na Jeżycach.

Projekt zakłada też scenę do bitów freestylowych. Jak czytamy we wniosku beneficjentami projektu mieliby być "Młodzi freestylowcy, którzy obecnie w Poznaniu nie mają miejsca gdzie się spotkać i tworzyć wspólnie muzykę i wszyscy mieszkańcy poznania którzy będą chcieli ich posłuchać".

Odpadły m. in. te projekty, które zostały zapisane jedynie jako kopie robocze. W przeciągu miesięcy: lipca i września Zespół Opinujący wybierze projekty, na które będzie można zagłosować na specjalnych kartach. Głosowanie zacznie się 1 października i potrwa przez dwa tygodnie - do 12 października. Głosować mogą też osoby, które ukończyły 16 rok życia i są zameldowane w Poznaniu.

Czytaj też: 10 milionów do podziału i nowe zasady. Zobacz, jak będzie wyglądał Poznański Budżet Obywatelski 2015

Mapa Potrzeb Lokalnych

Mapę tworzą priorytetowe inwestycje w Poznaniu, o które upomnieli się mieszkańcy na debatach współorganizowanych przez stowarzyszenie Ulepsz Poznań w maju 2014 roku. Wiedza o potrzebach poznaniaków ma posłużyć urzędnikom przy opiniowaniu propozycji zgłoszonych do budżetu obywatelskiego. Na Mapie Potrzeb znalazły się takie inwestycje m. in., jak: szkoła i przedszkole na Morasku, miejska plaża w Kiekrzu, drogi rowerowe na Strzeszynie i Podolanach oraz na Antoninku i przy ul. Babickiej (rejony Starołęki) czy odbudowa biblioteki na Podolanach.

Mieszkańcy Jeżyc, którzy przyszli na debatę, chcieliby, aby w Domu Tramwajarza powstało centrum kultury czy wystartował program przeciwko uzależnieniom. Z kolei na Sołaczu i Winiarach rozmawiano m. in. o rozwoju rekreacji na terenie zachodniego klina zieleni, a na spotkaniu mieszkańców okolic Ostrowa Tumskiego i os. Maltańskiego - m. in. o cmentarzu dla zwierząt. Mieszkańcy Starych i Nowych Winiar opowiedzieli o takich pomysłach, jak powstanie na tym terenie toru przeszkód dla psów, wieży lęgowych dla jeżyków czy pływalni.

Proponowane inwestycje w pozostałych dzielnicach to m. in.: chodniki na ul. Malwowej, ławki i zieleń na Grunwaldzie i na pl. Wolności, rekreacja na terenie Szacht, budowa parku Rataje, zwiększenie znaczenia parku Kasprowicza i rynku Łazarskiego, rondo na krzyżówce ul. Sczepankowa/Skibowa, zagospodarowanie terenu po byłych ogródkach działkowych na Wildzie, poprawa komunikacji wzdłuż ul. Naramowickiej. Na Piątkowie zaproponowano też m. in. program aktywizacji dla seniorów. Pomysłów było znacznie więcej. Można je przejrzeć tutaj.

Czytaj też: Przez cały maj trwają spotkania o tym, czego brakuje mieszkańcom. Przyjść może każdy [program]

Justyna Bryske

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto