Siatkarki Skf Kończą Sezon Na Drugim Miejscu W Tabeli

SKF
SKF
skf
Siatkarki SKF Poznań dość nieoczekiwanie przegrały u siebie z ekipą MUKS Godziesze Wielkie 1:3 i sezon zakończyły na 2. miejscu.

Spotkanie w Poznaniu było ostatnim w ramach rundy finałowej rozgrywek Serii B kobiet. Wraz z zespołem z Godzieszy przyjechała liczna grupa kibiców, która aktywnie wspierała swój zespół w czasie całego spotkania.

Pierwszy set to bardzo nerwowa gra poznańskich siatkarek, które seryjnie popełniały proste błędy we własnej grze, a przede wszystkim w odbiorze. Drużyna z Godzieszy zasłużenie i prosto wygrała pierwszego seta 25:19.

W drugim secie odżyły nadzieje na sukces po stronie poznańskich kibiców. Siatkarki SKF wyszły na prowadzenie 23:17 i gdy wydawało się, że losy seta są roztrzygnięte, a tymczasem drużyna z Poznania stanęła i pozwoliła w prosty sposób wyrównać rywalkom na 24:24. W nerwowej końcówce ostatecznie poznańska ekipa wyszarpała zwycięstwo i wyrównała w meczu na 1:1.

W trzecim secie czekaliśmy na kontynuację udanej gry poznańskiego zespołu. Nic takiego nie miało jednak miejsca na boisku. Set rozpoczął się od prowadzenia przyjezdnych 9:2 i mimo zrywów siatkarek SKF drużyna z Godzieszy w pełni kontrolowała przebieg seta i odniosła w nim zasłużone zwycięstwo.

Czwarty set miał być setem o wszystko i tak dokładnie było. Zawodniczki z Poznania prowadziły 6:3 i 10:6, lecz już chwilę później wyraźnie zdenerwowane poznanianki dały się doścignąć na wynik 11:11. Od połowy seta konsekwentnie grająca ekipa z Godzieszy budowała swoje prowadzenie, które ostatecznie dało zwycięstwo w czwartym secie i tym samym w całym spotkaniu 3:1, a także awans do Serii A III Ligi.

Siatkarki z Poznania rozegrały spotkanie zdecydowanie poniżej możliwości, popełniając seryjnie proste i niewymuszone błędy, które ułatwiały grę rywalkom. Drużyna z Godzieszy była spokojniejsza i zagrała zdecydowanie bardziej konsekwentnie, co dało jej zasłużone zwycięstwo. Zawodniczki SKF spotkanie tym razem przegrały chyba jednak we własnych głowach. Nie zmienia to jednak faktu, że sportowo najlepszy sezon w krótkiej historii klubu SKF wciąż trwa.

SKF Poznań - MUKS Godziesze Wielkie 1:3
Kwarty: 19:25, 28:26, 17:25, 18:25.