Siatkarki SKF KS Poznań przegrały w Murowanej Goślinie

SKF
SKF
W ramach przygotowaniach do rozgrywek ligowych siatkarki SKF KS Poznań rozegrały mecz z drużyną z Murowanej Gośliny. Poznańskie siatkarki uległy UKS "Zielone Wzgórza" 1:3.

Do hali w Murowanej Goślinie trener Damian Gapik zabrał dziesięć zawodniczek. Mógł też liczyć na doping dla swojego zespołu ze strony małej grupy kibiców, która wraz z zespołem SKF dotarła do Murowanej Gośliny.

Pierwszy set spotkania zawodniczki SKF rozpoczęły bardzo aktywnie tocząc z wyżej notowanymi rywalkami bardzo wyrównaną walkę. Do stanu 13:13 gra stała na bardzo dobrym poziomie z obu stron. Potem miejscowe siatkarki wykorzystały błędy w ekipie z Poznania i wyszły na prowadzenie 15:13. Zawodniczki z Poznania kilka chwil później po bardzo dobrej grze objęły jednak prowadzenie 18:17 i gdy wydawało się, że drużyna ze stolicy Wielkopolski może sprawić w pierwszym secie niespodziankę zespół z Poznania „zgasł”. Drużyna gości zaczęła popełniać proste błędy, przestała skutecznie atakować i bardzo szybko przegrała pierwszego seta 25:20.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia miejscowej drużyny 4:0. Po czasie dla trenera Gapika obejrzeliśmy najlepszą w tym secie akcje zespołu z Poznania, kiedy to kapitalnym atakiem ze środka pierwszy punkt dla swojej drużyny zdobyła Angelika Halczak. W dalszej części seta zawodniczki z Murowanej Gośliny grały bardzo spokojnie pewnie kontrolując losy seta, aby wygrać go 25:16.

W trzecim secie trener Gapik ponownie pozmieniał ustawienie swojego zespołu. Zawodniczki SKF prowadziły 9:7 i 11:9, a po chwili było już po 13. Remis w secie oglądaliśmy jeszcze przy wyniku 17:17. Potem zawodniczki miejscowego zespołu wykazały większe opanowanie i spokojnie „dowiozły” wygraną w secie do końca. Tym razem był to jednak wynik 25:21.

W trzecim secie do gustu kibicom poznańskiej drużyny przypadła akcja przy stanie 17:17 kiedy to kapitalnym atakiem po prostej punkt dla swojej drużyny zdobyła Sandra Pierzchała . Trzy wygrane sety zaowocowały wygraną Murowanej Gośliny w całym meczu 3:0. Trenerzy obu ekip umówili się jeszcze na rozegranie towarzyskiego seta do piętnastu punktów. Ta partia stała na bardzo dobrym poziomie z obu stron, a wygrała go drużyna SKF KS Poznań.

Mecz ten miał być dla zawodniczek z Poznania kolejną okazją do gry z bardzo dobrym rywalem. Zawodniczki Ewy Miciul postawiły poprzeczkę bardzo wysoko naszemu zespołowi. Siatkarki Damiana Gapika długimi momentami podejmowały bardzo ładną walkę z mocniejszymi rywalkami. Gra naszego zespołu cechowana była dużą falownością. Serie bardzo dobrych momentów przeplatane były dużą ilością własnych błędów czy złych wyborów na boisku. To wszystko eliminować można jednak grając kolejne mecze i zgrywając poszczególne elementy zespołu.

W Murowanej Goślinie zawodniczki SKF nie zagrały spotkania, którego musiałyby się wstydzić. Zespół zaprezentował dużą ambicje, waleczność i długimi momentami naprawdę bardzo przyzwoita postawę na tle mocniejszego rywala. W meczu w Murowanej Goślinie nie chodziło o wynik, lecz o grę, a ta długimi momentami stała na wysokim poziomie. Martwią jednak przestoje w grze i serie własnych błędów.

UKS "Zielone Wzgórza" Murowana Goślina – SKF KS Poznań 3:1 (25:20, 25:16, 25:21, 14:16)

Skład SKF: N. Geremek (c), Halczak, Baranowska, Uram, Pierzchała, Lewandowska oraz : Woźniak (l), K. Geremek (l), Ogrodowczyk, Kwiatek.

Sędziowali: I – Sułkowski, II – Maćkowiak.

Piszemy bajki dla Tomka! Dołącz się do akcji i napisz własną opowieść!