Siatkarki SKF KS Poznań wygrały turniej ligowy w Poznaniu

SKF
SKF
skf
W rozegranym w Poznaniu turnieju juniorek najlepsze okazały się siatkarki SKF KS Poznań.

Turniejowe zmagania otworzyło spotkanie Konin-Jarocin, które wygrała drużyna z Konina 3:1. W drugim spotkaniu dnia pierwszy raz w tym turnieju zobaczyliśmy w akcji zawodniczki z Poznania. W pierwszym secie spotkania z Jarocinem poznanianki zdeklasowały ekipę gości. Wynik seta był na tyle wysoki, że w zespole SKF KS Poznań szansę gry dostały wszystkie zawodniczki. W drugim secie obraz gry jednak zmienił się. Poznańskie siatkarki wyraźne osłabły, a zawodniczki z Jarocina po dobrej grze wygrały 25:20 i wyrównały stan spotkania na 1:1. Trzeci set miał podobny przebieg, a drużyna z Jarocina wygrała go 25:19. W kolejnej partii zawodniczki SKF KS Poznań rzuciły się do walki i mimo nie najlepszej gry, przy bardzo dużej ambicji i poświęceniu wygrały 25:23. W piątym secie gospodynie turnieju nie pozwoliły już rywalkom na zwycięstwo i wygrały w secie 15:12, a tym samym całe spotkanie 3:2.

Po przerwie poznańskie siatkarki zagrały z Koninem. Pierwszy set spotkania ze zmienioną taktyką to walka z obu stron. Ostatecznie po emocjonującej końcówce ekipa z Poznania wygrała 25:21 i objęła prowadzenie w meczu 1:0. W drugim secie zawodniczki z Poznania popełniły bardzo dużo błędów własnych i uległy 15:25. Trzeci i czwarty set to partie walki z obu stron. W drużynie SKF KS imponowała Angelika Halczak. Ostatecznie siatkarki SKF KS Poznań wygrały to spotkanie 3:1 zajmując tym samym siódme miejsce w Wielkopolsce w gronie juniorek.