SKF KS Poznań – FKS Poznań 3:1. Wygrana na koniec sezonu

SKF
SKF
skf
Sobotni mecz siatkarek był ostatnim spotkaniem SKF KS Poznań i FKS Poznań w lidze kadetek w tym sezonie. Kadetki SKF KS Poznań w grupie drużyn o miejsca 11-18 nie przegrały żadnego spotkania na własnym boisku, a w rundzie rewanżowej wygrały wszystkie spotkania w swojej grupie gier.

Spotkanie w Poznaniu dla obu ekip było ostatnim w tym sezonie w lidze kadetek. Nasza drużyna chciała wypaść dobrze w meczu, bowiem dla kilku z naszych zawodniczek był to pożegnalny mecz w lidze kadetek. Pierwszy set to dobra gra naszej drużyny, która szybko wygrała 25:12. W drugiej partii obraz gry zmienił się drużyna FKS poprawiła własną grę, a nasze zawodniczki obniżyły poziom swojej gry to wszystko zaowocowało zasłużonym zwycięstwem FKS 25:17. W trzecim secie obie drużyny grały momentami bardzo dobrze, a momentami słabo. Ostatecznie po ambitnej walce z obu stron wygrały nasze zawodniczki 25:22. Czwarty set był ostatnim w spotkaniu. Siatkarki naszego klubu wygrały go wyraźnie 25:15 i tym samym wygrały cały mecz 3:1.

Trzeba jasno powiedzieć, iż poziom sędziowania w spotkaniu stał na niskim poziomie. W pierwszych dwóch setach sędziowie podjęli kilkanaście decyzji, które ewidentnie były błędne i krzywdziły zespół przyjezdny. Z drugiej strony kilka decyzji sędziów w całym spotkaniu krzywdziło miejscowy zespół również, lecz trudno nie zgodzić się z przedstawicielami przyjezdnych, że decyzji na ich niekorzyść było dużo więcej, niż na niekorzyść gospodyń spotkania.

Kadetki SKF KS Poznań w grupie drużyn o miejsca 11-18 nie przegrały żadnego spotkania na własnym boisku, a w rundzie rewanżowej wygrały wszystkie spotkania w swojej grupie gier.

Dziękujemy wszystkim zawodniczkom i trenerowi za pracę zespołu w całym sezonie ligowym.

SKF KS Poznań – FKS Poznań 3:1 (25:12, 17:25, 25:22, 25:15).

SKF: Żyłka (c),  Arendz, Kwiatek, Ngamayama, Majchrzak, Szudrowicz, Głąbicka K. (l). Trener – Damian Gapik.