SKF KS Poznań – MKS MOS Słupca 3:1 (25:12, 25:17, 19:25, 25:6).

SKF
SKF
SKF KS Poznań przygotowuje się do nowego sezonu i wygrywa z MKS MOS Słupca 3:1.

Spotkanie rozegrano w ramach przygotowań do nowego sezonu obu zespołów. Początek spotkania to wyrównana rywalizacja do stanu 2:2. Chwilę później siatkarki z Poznania ruszyły do ataku i dzięki dobrej grze oraz skutecznym serwisom szybko wypracowały przewagę nad rywalkami na wynik 16:7. W dalszej części seta siatkarki SKF kontrolowały przebieg gry i pewnie wygrały pierwszego seta 25:12.

W drugiej partii obraz gry nie zmienił się. Gospodynie pewnie kontrolowały przebieg gry i zasłużenie wygrały drugiego seta 25:17. W drugiej partii trener Gapik wypuścił na boisko Anette Ngamayame. W trzecim secie na boisku pojawiły się Karolina Andrzejewska, Anette Ngamayama oraz Ania Krzyżaniak. Zmienniczki w trzecim secie popełniały więcej błędów, niż zawodniczki grające w dwóch pierwszych setach.

W trzecim secie zasłużenie wygrała drużyna z Słupcy 25:19,a kontuzji doznała Karolina Andrzejewska. Kiedy wszyscy spodziewali się, iż w czwartym secie obejrzymy wyrównaną walkę trener Gapik wypuścił w barwach SKF na boisko podstawowe zawodniczki, a te szybko i skutecznie wypunktowały rywalki wynikiem 25:6. Na uwagę zasługuje fakt, iż w czwartym secie zawodniczki SKF prowadziły już 16:1, aby w końcu wygrać seta 25:6 i cały mecz 3:1.

Trenerzy obu ekip umówili się na rozegranie dodatkowo trzech towarzyskich setów. W grze towarzyskiej ostatecznie wygrały siatkarki z Poznania 2:1.