SKF wygrywa w Poznaniu!

SKF
SKF
Zawodniczki SKF KS Poznań okazały się najlepsze w II Ogólnopolskim Turnieju Otwarcia Sezonu w Piłce Siatkowej Kobiet, który odbył się w Poznaniu.

W turnieju wystąpiło sześć  zespołów: KS Dziewiątka Łódź, KTS Ziemowit Osięciny, MLKS Sparta Złotów, KS Bazar Śrem, SKF KS Poznań oraz UKS „Ares” Nowa Sól.

Turniejowe zmagania rozpoczęły gry w grupie A. Potyczki w tej grupie zdominowała Sparta Złotów, która wygrała swoje dwa mecze wynikiem 3:0 i w dobrym stylu awansowała do półfinału. W meczu o drugie miejsce młode zawodniczki Aresa po dobrym meczu pokonały Ziemowita Osięciny 3:1 i zapewniły sobie awans do półfinału.

O godzinie 17 rozpoczęły się rozgrywki w grupie B. W pierwszym meczu Dziewiątka Łódź pokonała KS Bazar Śrem 2:0. Po godzinie 18 pierwszy raz na boisku pojawiła się drużyna SKF KS Poznań, która w pierwszym meczu pokonała KS Bazar Śrem 2:0. Najlepszym meczem w grupie B była potyczka o pierwsze miejsce pomiędzy siatkarkami Dziewiątki i SKF. Mecz obfitował w wiele dobrych zagrań z obu stron, a zgromadzeni kibice mogli obejrzeć dobre widowisko. Ostatecznie mecz wygrała drużyna SKF 2:0.

Drugi dzień gier otworzyła potyczka KS Bazar Śrem z zespołem Ziemowita. „Bazarki” pewnie w trzech setach pokonały zespół z Osięcin 3:0 i zapewniły sobie ostatecznie piąte miejsce w całym turnieju.

O godzinie 11 rozpoczął się pierwszy półfinał w, którym SKF podejmował Aresa. Pierwszego seta po wyrównanej walce wygrały poznanianki 25:20. W drugim secie SKF prowadził już 24:19 i wszyscy czekali już na awans do finału. Drużyna Aresa walczyła jednak bardzo ambitnie i wygrała seta 26:24 wyrównując stan meczu na 1:1. W decydującym secie siatkarki Aresa prowadziły już 8:5, a jednak przegrały. Bardzo dobre zagrywki w wykonaniu Agaty Ogrodowczyk, skuteczność Moniki Uram, fenomenalna postawa w obronie oraz dobra postawa reszty koleżanek zaowocowała zwycięstwem w secie 15:12 i w całym meczu 2:1.

W drugim półfinale zmierzyły się drużyny Sparty i Dziewiątki. Oba zespoły zaprezentowały ambitne zagrania oraz widowiskowe akcje. Ostatecznie po zaciętym meczu wygrała drużyna Sparty 2:1.

W meczu o trzecie miejsce Dziewiątka pokonała Aresa 2:0. W tym meczu szczególną uwagę może zwrócić drugi set, w którym siatkarki Dziewiątki wygrały dopiero na przewagi.

W finale zagrały zespoły SKF oraz Sparty. Spotkanie rozpoczęło się pod dyktando Sparty i tak było do końca pierwszego seta, którego zawodniczki Sparty wygrały pewnie 25:18. W drugim secie poznanianki poprawiły swoje zagrania, a zespół Sparty zaczął popełniać więcej własnych błędów. Wszystko to zaowocowało zwycięstwem siatkarek SKF 25:19. W tym momencie zawodniczki z Poznania wyrównały stan meczu na 1:1. W decydującej partii zawodniczki z Poznania rozpoczęły od mocnego uderzenia prowadząc 6:1, lecz po chwili było już 6:6. W drugiej części seta SKF zdołał wypracować przewagę, która dala zwycięstwo w secie 15:9 i zwycięstwo w całym meczu 2:1.

Po meczu finałowym nastąpiła się uroczystość zamknięcia turnieju.
- Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na nasz turniej - powiedział Michał Sułkowski, wiceprezes klubu SKF KS Poznań. -  Zespoły zaprezentowały dobry poziom sportowy. Dziękujemy wszystkim kibicom , którzy przybyli na nasz turniej. Bardzo miłym wydarzeniem była dla mnie możliwość wręczania złotych medali zawodniczkom SKF po finale. W ten weekend zyskaliśmy na pewno kilku nowych przyjaciół,co nas bardzo cieszy. To był bardzo udany weekend, a wszelkie wynikłe problemy staraliśmy się rozwiązywać na bieżąco. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy. Kolejna edycja turnieju za rok i na pewno postaramy się, aby była jeszcze lepsza od dotychczasowych.