Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sklepy otwarte w Boże Ciało, 15 czerwca 2017

ZSN
Sklepy zamknięte 15 czerwca 2017? Czy w Boże Ciało otwarte będą Biedronka, Lidl, Żabka?
Sklepy zamknięte 15 czerwca 2017? Czy w Boże Ciało otwarte będą Biedronka, Lidl, Żabka? Łukasz Kasprzak
Jakie sklepy będą otwarte w Boże Ciało, 15 czerwca 2017 roku? Czy czynne będą Auchan, Biedronka, Carrefour, Kaufland, Lidl, Małpka, Tesco, Żabka i inne markety? Sprawdź!

Sklepy otwarte w Boże Ciało, 15 czerwca 2017

Boże Ciało (Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa) w Polsce to dzień ustawowo wolny od pracy - jedno z kilkunastu świąt w roku, kiedy muszą być zamknięte sklepy, w których pracownicy zatrudnieni są na podstawie umowy o pracę (za złamanie tych przepisów grozi grzywna od 1 tys. do 30 tys. zł).

To święto ruchome - co roku ma inną datę. Wypada zawsze 60 dni po Wielkanocy. W tym roku to 15 czerwca, w 2018 r. Boże Ciało przypadnie w ostatni dzień maja. W tym dniu na ulice polskich miast wychodzą procesję z Najświętszym Sakramentem. Wierni zatrzymują się przy czterech ołtarzach, przy których czyta się fragmenty czterech Ewangelii.

W dni ustawowo wolne od pracy otwarte są tylko stacje benzynowe i małe sklepy (np. Małpka, Żabka), gdzie za ladą może stanąć właściciel lub osoba zatrudniona na umowę zlecenie czy umowę o dzieło.

15 czerwca 2017 r. (Boże Ciało) większość sklepów sieci Żabka i Małpka będzie otwarta, ale krócej niż zwykle (najczęściej w godz. 9-19 lub 11-21). Decyzję związaną z godzinami otwarcia podejmują ajenci poszczególnych placówek.

Zamknięte będą wszystkie większe sklepy - takie jak Auchan, Biedronka, Carrefour, Kaufland, Lidl czy Tesco.

W stolicy Wielkopolski w czwartek zakupów nie zrobimy m.in. w Avenida Poznań, Galerii Malta, Galerii Panorama, Galerii Pestka, Posnanii, Poznań Plaza, Centrum Handlowym M1, King Cross Marcelin, Kupcu Poznańskim, Starym Browarze.

Jeśli wiecie, gdzie w Waszej okolicy będzie można w tym dniu zrobić zakupy, podzielcie się informacjami w komentarzach!

ZOBACZ TEŻ:

Zakaz handlu w niedzielę może zmniejszyć obroty o 9,6 mld zł

Spadek zatrudnienia w handlu detalicznym wyniesie co najmniej 36 tys., a obrotów – minimum 9,6 mld zł. Straty skarbu państwa w konsekwencji wprowadzenia zakazu handlu w niedziele wyniosą 1,8 mld zł. Prawie połowa Polaków jest przeciwnych wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę. Zdaniem ekspertów, sklepy będą próbować nadrobić ten stracony dzień, który jest bardzo istotny, jeżeli chodzi o sprzedaż. To z kolei może powodować, że sklepy będą próbowały wydłużać godziny pracy w inne dni tygodnia do godzin późno wieczornych. Każde ograniczenie wykonywania pracy powoduje zmniejszenie zatrudnienia i dochodów. Dotknie to nie tylko osoby pracujące w sklepach, ale również w restauracjach, czy w ochronie mienia i przy sprzątaniu, kurierów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto