Śląsk – PBG Basket 81:67: Porażka poznaniaków w cieniu 10 tysięcy punktów Wójcika

Adam Wójcik
Adam Wójcik Michał Potocki/mmwroclaw.pl
Koszykarze PBG Basket przegrali we Wrocławiu ze Śląskiem 67:81. Granicę 10 tysięcy punktów zdobytych w polskiej ekstralidze zdobył w tym meczu Adam Wójcik, który 3 lata temu grał w PBG Basket.

Wójcik występował w PBG Basket w sezonie 2008/2009. To wtedy pobił rekord liczby punktów zdobytych w polskiej ekstralidze wynoszący wówczas 9604. W środę we Wrocławiu już jako zawodnik Śląska przekroczył granicę 10 tysięcy punktów. Nastąpiło to po czterech minutach meczu z PBG Basket – spotkanie w tym momencie przerwano, aby 40-letnia legenda polskiej koszykówki odebrała owacje na stojąco od wrocławskiej publiczności.

Poznańskim zawodnikom nie było w tym momencie do śmiechu, bo w tym momencie przegrywali już 3:13. Niestety, także później podopieczni Miliji Bogicevicia nie byli w stanie popsuć święta Adama Wójcika i jego drużyny. Po pierwszej kwarcie przegrywali 9 punktami, a po drugiej już 21.

W drugiej połowie zdołali odrobić zaledwie 7 „oczek” i cały mecz przegrali 67:81. O porażce zadecydowała m.in. słabsza niż zwykle dyspozycja Damiana Kuliga, który zdobył zaledwie 4 punkty.

Była to już trzecia porażka z rzędu PBG Basket w drugim etapie rozgrywek, która w zasadzie już definitywnie odebrała zespołowi z Poznania szanse na awans do play off.

Śląsk Wrocław - PBG Basket Poznań 81:67

Kwarty: 25:16, 24:12, 9:15, 23:24

Śląsk: Graham 19, Wójcik 18, Bogavac 13, Skibniewski 12, Buczak 2 oraz Mladenović 10, Diduszko 3, Vairogs 2, Niedźwiedzki 2, Bochno 0, Koelner 0, Sęk 0.