Ślepsk - AZS UAM: 3:1: Porażka poznaniaków w Suwałkach

agol9013
agol9013
Ślepsk Suwałki - AZS UAM Poznań
Ślepsk Suwałki - AZS UAM Poznań Agnieszka Molińska
Poznaniacy przegrali z siatkarzami Ślepska Suwałki 1:3. To już czwarta porażka w tegorocznym sezonie ligowym.

27 października siatkarze AZS UAM Poznań zmierzyli się z zawodnikami Ślepska Suwałki. Konfrontacja wypadła na ich niekorzyść i po czterosetowym pojedynku musieli oni uznać wyższość rywali.

Komentatorzy meczu, szukając przyczyn porażki poznaniaków, zwracali uwagę na przestoje w ich grze. Biało-niebiescy tracili punkty seriami. Wiele trudności nastręczało im dotrzymywanie kroku przeciwnikowi. Najjaśniejszym dla akademików momentem meczu była bez wątpienia końcówka czwartego seta, kiedy to w polu zagrywki pojawił się Martin Vlk. Przy jego serwisie akademikom udało się doprowadzić do wyrównania (21:21), jednak ostatecznie także ten set padł łupem suwałczan.

Podczas wyjazdu do Suwałk podopieczni trenera Damiana Lisieckiego nie powiększyli więc swojego dorobku punktowego. W tabeli I ligi zajmują ostatnie miejsce, a na ich koncie nadal znajduje się tylko jedno oczko, które AZS wywalczył w poprzedniej kolejce, ulegając 2:3 zawodnikom z Lubina.

W sobotnie popołudnie 3 listopada AZS będzie podejmował w hali na Morasku siatkarzy MKS Będzin, który obecnie plasuje się na trzecim miejscu pierwszoligowej tabeli.

Ślepsk Suwałki - AZS UAM Poznań: 3:1 (25:17, 25:17, 20:25, 25:23)

Ślepsk Suwałki: Schamlewski, Ratajczak, Leszczawski, Skrzypkowski, Winnik, Sobański, Dembiec (libero) oraz Wasilewski, Górski, Peszko, Jurkojć

AZS UAM Poznań: Józefczak, Mędrzyk, Makowski, Schulz, Vlk, Bukowski, Mischke (libero) oraz Piórkowski, Rutecki, Walendzik, Pachliński, Wojdyński