Kibice Lecha Poznań podczas tańczenia "the Poznań" Kibice Lecha Poznań podczas tańczenia "the Poznań"

Kibice Lecha Poznań podczas tańczenia "the Poznań". (© Grzegorz Dembiński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Do słownika angielskiego trafiło słowo "the Poznań" i wcale nie oznacza miasta. W Cambridge Dictionary zostało przetłumaczone jako "celebracja po zdobytej bramce". Wszystko dzięki kibicom Lecha Poznań.

Taniec kibiców Lecha Poznań trafił do Anglii dzięki występom Lecha Poznań w Lidze Europy w sezonie 2010/11. Podczas tamtych pamiętnych meczów z Manchesterem City wspomnianą celebrację podchwycili angielscy kibice. Na Wyspach dostała ona nazwę "the Poznań" i tak się rozpowszechniła, że trafiła nawet do Glasgow, gdzie można spotkać tan charakterystyczny sposób kibicowania na stadionie Celticu.

Czytaj też: Lech Poznań: Dariusz Żuraw broni Muhara. Widzicie tylko jego błędy, nie widzicie dobrej gry

Teraz "the Poznań" możemy znaleźć w największym angielskim słowniku Cambridge Dictionary. Ta nazwa ma następującą definicję: "celebracja gola polegająca na odwróceniu się plecami do boiska i trzymając się razem za ramiona, skakanie w górę i w dół".Zobacz też: Lech Poznań: Christian Gytkjaer imponuje skutecznością w Kolejorzu i reprezentacji. Latem będzie gorącym towarem na rynku transferowym

[g]14609905;0[/g]
[g]14602457;0[/g]Zobacz też: Magazyn "Piąta Trybuna"

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!