Smutne dobrego początki

PIT
Grzegorz Bała zdobył pierwszego gola dla Aluminium w sezonie 2002/2003.
Nie udała się inauguracja II ligi w Koninie. Mimo szybko uzyskanego prowadzenia podopieczni Jerzego Kasalika przegrali z Ceramiką 1:2. Już w 2 min.

Już w 2 min. Grzegorz Bała, Tomasz Najewski i Zbigniew Zakrzewski przeprowadzili akcję, która mogła zakończyć się zdobyciem gola. Dwie minuty później Bała odebrał przed polem karnym piłkę Zbigniewowi Czerbniakowi i w sytuacji sam na sam pokonał Artura Holewińskiego.
Jednak utrata gola nie zdeprymowała gości. W 16 min. z rzutu wolnego na bramkę Aluminium uderzył Marcin Kośmicki. Piłka odbiła się jeszcze od muru i wpadła do bramki. Dziesięć minut później koniński bramkarz wyjmował piłkę z siatki po strzale Dariusza Mrózka.
Z boiska musiał zejść kontuzjowany w starciu z Mrózkiem Bartłomiej Zalewski, a w jego miejsce wszedł Arkadiusz Maciejewski, który chwilę później był faulowany w polu karnym Ceramiki. Do karnego podszedł Wojciechowski, ale uderzył zbyt lekko i Holewiński obronił strzał. Przy stanie 2:1 dla gości Ceramika ograniczała się do kontrataków, głównie zabezpieczając dostęp do własnej bramki. Jednak koninianie mogli zdobyć przynajmniej wyrównującego gola. W ostatniej minucie na bramkę przyjezdnych uderzał Artur Majewski, odbita piłka spadła wprost pod nogi Wojciechowskiego, który zamiast strzelić podał ją bramkarzowi gości.