Sobieski na medal

ŁOS
Dobrze zaprezentowali się reprezentanci Klubu Sportowego Sobieski w zawodach Pucharu Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym oraz seniorek w stylu wolnym, które odbyły się w Raciborzu.

W wadze 67 kg kobiet pierwsze miejsce zajęła debiutująca w grupie seniorek 18-letnia Karina Pach. Zawodniczka wygrała wszystkie cztery pojedynki, a w pierwszej walce pokonała aktualną brązową medalistkę ME Juniorek Paulinę Grabowska z Gwardii Warszawa. Trzecie miejsce w tej wadze zajęła również zawodniczka KS Sobieski Katarzyna Iwańska, która przebywa aktualnie w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Chełmie.
W wadze 96 kg (styl klasyczny) trzecią lokatę zajął Marcin Olejniczak. Przegrał on tylko jeden pojedynek w półfinale z Markiem Sitnikiem, mistrzem Polski seniorów, olimpijczykiem z Sydney i Aten.
Bardzo dobrze spisał się również Bartosz Sikora, który w wadze 60 kg zajął piąte miejsce.