Sparing przed ligą

LIC
O każdą piłkę walczono z pełnym zaangażowaniem. Fot. A. Szozda
Bardzo poważnie potraktowały rewanżowy mecz II rundy Pucharu Polski koszykarki Starego Browaru AZS Poznań, które po raz drugi wysoko pokonały lidera I ligi - PWSZ Gorzów.

Zwycięstwo poznanianek w pierwszym meczu 78:48 sprawiło, że rewanż dla obu zespołów miał charakter sparingu przed kolejnymi meczami ligowymi. Mimo to, obie ekipy bardzo poważnie potraktowały to spotkanie, a trenerzy Tomasz Herkt i Dariusz Maciejewski bardzo żywo reagowali na zagrania swoich podopiecznych.

Zaczęło się od prowadzenia 4:0 gorzowianek, ale to jeszcze bardziej zmobilizowało gospodynie, po po kolejnych dwóch minutach było już 8:4 dla Starego Browaru. Jeszcze przez kilka chwil przyjezdnym udawało się dotrzymywać kroku, ale celna ,,trójka’’ Olgi Pantelejewej trochę podcięła skrzydła rywalkom. Nie mniej lider I ligi zaprezentował kilka ciekawych akcji, kilkakrotnie oszukując poznańską defensywę.
W drugiej kwarcie oba zespoły jeszcze bardziej podkręciły tempo, akcje w błyskawicznym tempie przenosiły się z jednego kosza pod drugi, ale te w wykonaniu Pantelejewej i Beaty Krupskiej-Tyszkiewicz były skuteczniejsze. .
W drugiej połowie trener Starego Browaru AZS Tomasz Herkt systematycznie posyłał na ławkę podstawowe zawodniczki, ale dublerki również przewyższały rywalki.

- W pewnym sensie było to dla nas przetarcie przed kolejnym meczem ligowym, ale potraktowaliśmy to spotkanie bardzo poważnie. Nieźle zagraliśmy w obronie, wyprowadziliśmy około 15 szybkich ataków, większość zakończonych punktami. W większym niż zwykle wymiarze czasowym mogły zagrać Mrozińska, Terzic i Kaniowska - mówił po meczu poznański szkoleniowiec.

W 3. rundzie rywalem Starego Browaru AZS będzie Lotos Clima Gdynia. Trener Tomasz Herkt zdaje sobie sprawę, że wyeliminowanie mistrzyń Polski graniczyć będzie z cudem. - Gdyby o awansie decydował jeden mecz i we własnej hali, to byłaby szansa pokusić się o niespodziankę. Ale w dwumeczu... Nie chcę, by to odbierano jako minimalizm, ale trzeba być realistą. Mogę tylko zapewnić, że zagramy z pełnym zaangażowaniem - dodał Herkt.

Jutro odbędzie się mecz Cukierków Odry Brzeg z Wisłą Kraków, a na piątek przełożono pojedynek Lwa Legnicy z Kasprowiczanką Ostrów.