Rafał Rusiecki
Chojniczanka tej zimy rozegrała już sześć meczów kontrolnych
Chojniczanka tej zimy rozegrała już sześć meczów kontrolnych Karol Makurat
Chojniczanka trenuje na zgrupowaniu w Stężycy, które urozmaica meczami kontrolnymi w Chojnicach. We wtorek, 18 lutego podopieczni trenera Zbigniewa Smółki mierzyli się z III-ligowym Sokołem Ostróda. Zremisowali 2:2 i sporo w tej zasługi bramkarza Andrzeja Witana.

Sokół Ostróda wyszedł na prowadzenie w sparingu z Chojniczanką już w 8 minucie, kiedy to Andrzeja Witana i obronę I-ligowca zaskoczył Robert Chwastek, czyli były pomocnik m.in. Wisły Płock i Ruchu Chorzów. W 26 minucie Piotr Okuniewicz mógł podwyższyć na 2:0, ale tym razem Witan był lepszy i obronił jego uderzenie z rzutu karnego!

Kolejne bramki padały już po zmianie stron. Dla Chojniczanki strzelali Janusz Surdykowski oraz Mateusz Kuzimski. Ten drugi zdobył gola na 2:2 w ostatniej minucie sparingu.

Chojniczanka Chojnice - Sokół Ostróda 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Robert Chwastek (8), 1:1 Janusz Surdykowski (58), 1:2 Wojciech Zyska (69), 2:2 Mateusz Kuzimski (90)

Chojniczanka: Witan - Podgórski (60 Mudra), Bartosiak (60 Michalski), Kasperowicz (60 Wiktorski), Pietruszka (60 Wachowiak) - Wędzelewski (60 Papikjan), Spychała (60 Paprzycki), Zejdler (60 B. Wolski), Trojanowski (60 Mikołajczak), Sacharuk (60 Jagiełło) - Surdykowski (60 Kuzimski)