Sparta Szamotuły wygrała gwiazdkowy turniej piłki halowej w Suchym Lesie

Marek Lubawiński
Ponad stu zawodników wzięło udział w piątej edycji gwiazdkowego turnieju piłki nożnej halowej o puchar prezesa Sucholeskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom.

W półfinale Sparta Szamotuły pokonała UKS Kaliszanin 2:1, a Polonia Środa Wielkopolska zwyciężyła Stellą Luboń 4:1. O trzecie miejsce rywalizował Kaliszanin ze Stellą. Po remisie 3:3 rozstrzygnięcie przyniosły rzuty karne, które lepiej wykonywali młodzi piłkarze z Kalisza.

W finale Sparta pewnie pokonała Polonię 4:0. Królem strzelców turnieju został Patryk Judkowiak ze Sparty, który zdobył dziewięć goli, a najlepszym bramkarzem - zawodnik Sparty, Gracjan Kłos.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsze zespoły medale i puchary oraz nagrodami rzeczowe ufundowane przez Sucholeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom. natomiast Sparta Szamotuły otrzymała puchar Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.